ارزش بیت‌کوین به کمترین سطح خود در یک‌سال اخیر رسید

ارزش بیت‌کوین به کمترین سطح خود در یک‌سال اخیر رسید

ارزش بیت‌کوین در هفته گذشته با رسیدن به کمتر از ۶ هزار دلار در هر واحد به کمترین میزان خود در بیش از یکسال اخیر رسید.

در هفته گذشته، ارزش بیت‌کوین محبوبترین ارز رمزنگار جهان به کمترین قیمت خود در بیش از یکسال اخیر رسید و سطح ۶ هزار دلار در هر واحد را تجربه کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در همین حال بیت‌کوین روز چهارشنبه هفته گذشته در یک روز تقریبا ۱۱ درصد روند نزولی به خود گرفت.

همچنین قیمت هر بیت‌کوین در روز پنج شنبه به ۵ هزار و ۶۸۰ دلار و یک سنت رسید که در مقایسه با یک روز قبل از آن بیش از ۸۰۰ دلار از ارزش خود را از دست داد.

این در حالی است که قیمت بیت‌کوین برای ماه‌ها تقریبا روند آرامی را طی کرده بود و از اوایل سپتامبر بین ۶ هزار و ۷ هزار دلار باثبات باقی مانده بود.

در همین حال «مایکل ترپین» کارشناس ارز رمزنگار در صندوق آلفابیت گفت: بازار ارز رمزنگار به دنبال یک روند کاهشی است.

بیت‌کوین بعداز رسیدن به تقریبا ۲۰ هزار دلار در هر واحد در دسامبر ۲۰۱۷ میلادی، اکنون ارزش آن به دلیل نوسانات تجاری در سقوط آزاد قرار گرفته است.

ارزش سرمایه بازار بیت‌کوین در هفته گذشته در روز پنج‌شنبه به کمتر از ۱۰۰میلیارد دلار کاهش پیدا کرد و به به ۹۸.۷ میلیارد دلار رسید.

از جمله دلایل روند نزولی بیت‌کوین به فروش بیش از حد سایر ارزهای رمزنگار و دارایی‌های دیجیتال نسبت داده می‌شود.

همچنین بیت‌کوین کش، بیش از ۱۲ درصد کاهش پیدا کرد و به ۴۵۳ دلار رسید و اتریوم هم با رسیدن به ۱۸۰ دلار به کمترین رقم خود در ۲ ماه اخیر رسید در روز پنج شنبه رسید.

بر پایه این گزارش، مجموع ارزش بازار ارز رمزنگار در مقایسه با بالاترین سطح خود در اوایل سال جاری میلادی بیش از ۷۰ درصد کاهش پیدا کرده و به ۱۸۵ میلیارد دلار رسیده است.

 

منبع:بلومبرگ انگلیسی

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند