ارزش بیت‌کوین ۱۴۰۰ دلار کاهش پیدا کرد

ارزش بیت‌کوین ۱۴۰۰ دلار کاهش پیدا کرد

ارزش هر واحد بیت‌کوین طی یک هفته اخیر در حدود یک‌هزار و ۴۰۰ دلار روند نزولی به خود گرفته است.

کاهش ارزش بیت‌کوین به روند نزولی خود ادامه داد و قیمت هر واحد بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته به ۴ هزار و ۱۱۹ دلار کاهش پیدا کرد. این در حالی است که کاهش ارزش بیت‌کوین در ۷ روز گذشته بیش از ۲۵ درصد ثبت شده و تا یکهزار و ۴۰۰ دلار از ارزش خود را از دست داده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، همچنین در یک هفته اخیر هم سایر ارزهای رمزنگار روند نزولی را تجربه کردند. همچنین ضرر هفتگی ارز رمزنگار اِتر به ۳۰ درصد و نیز XRP دومین ارز رمزنگار به لحاظ سرمایه بازار هم ۱۰ درصد اوفت پیدا کرد.

بر همین اساس، مجموع سرمایه بازار ارزهای رمزنگار در روز جمعه به ۱۳۸.۶ میلیارد دلار کاهش پیدا کرد که کمترین رقم از سپتامبر سال ۲۰۱۷ میلادی به بعد محسوب می‌شود.

اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد که سرمایه بازار ارزهای رمزنگار در مقایسه با بالاترین رقم خود در حدود ۷۰۰ میلیارد دلار کاهش پیدا کرده است.

روند نزولی بیت‌کوین به‌طرز ناگهانی از هفته گذشته شروع شد که با رسیدن به کمتر از ۶ هزار دلار در هر واحد یک رکود کاهشی جدیدی را در سال جاری میلادی ثبت کرد و بعداز آن با رسیدن به ۴ هزار و ۳۰۰ دلار و اکنون کمتر از ۴ هزار و ۲۰۰ دلار در مسیر تنزل قرار گرفته است.

 

منبع: سی‎ان‌بی‌سی

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند