از تحریم‌ها به عنوان فرصت استفاده کردیم

از تحریم‌ها به عنوان فرصت استفاده کردیم

مدیر عامل صنایع شیر ایران در جلسه شورای تامین و اداری شهرستان سلماس عنوان کرد: تحریم‌های ناعادلانه علیه کشورمان نه تنها جلوی پیشرفت ما را نگرفته بلکه فرصتی شده تا تولیدات داخلی را مورد حمایت بیشتری قرار دهیم.

سید ابراهیم حسینی مدیر عامل صنایع شیر ایران به همراه هئیت همراه روز یک‌شنبه (4 شهریور 97) از شرکت کشت و صنعت و دامپروری پگاه سلماس بازدید به عمل آورده و در جلسه شورای تامین و اداری شهرستان سلماس با حضور امام جمعه و نماینده ولی فقیه شهرستان سلماس حضرت حجت اسلام و المسلمین حاج آقا سید موسوی و فرماندار شهرستان سلماس مرتضی اصغری شرکت کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز،محمد اخلاقی مدیر عامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری پگاه سلماس ضمن خوش آمدگویی به اعضاء حاضر در جلسه و به ویژه مهمانان گرامی گزارش مبسوطی از وضعیت پروژه‌های این شرکت ارائه کرد.

وی بیان کرد: این پروژه در سال پیش رو پیشرفت چشمگیری داشته و امید آن را داریم بتوانیم برابر طرح توجیهی پروژه گام‌های اساسی جهت اهداف طرح که عمدتا شامل افزایش تولید، راندمان و بهره وری است، برداشته شود.

اخلاقی ادامه داد: این مجتمع به لحاظ نو پا بودن و طراحی آن با آخرین سیستم‌های نوین دامپروری و کیفیت عالی تولید یکی از بهترین واحدهای کشت و صنعت و دامپروری به شمار می‌رود که علاوه بر امر تولید در اشتغالزایی و نیز اصلاح نژاد دام‌های منطقه نقش بسزایی را ایفا کرده است. با بهره‌برداری از این طرح این شرکت توانسته بخش کثیری از مواد اولیه شیر خام صنعتی کارخانجات شیر پاستوریزه پگاه را تامین کند.

در ادامه این جلسه، حاج سید محمد موسوی امام جمعه شهرستان سلماس با عنوان کردن سخنان گوهربار از ائمه اطهار در رابطه با اهمیت تولید و همچنین با  سرلوحه قرار دادن شعار مقام معظم رهبری مبنی بر تولید ملی، خواستار ایجاد بیش از پیش طرح‌های مشابه در کل کشور شدند.

در ادامه، اصغری به اهمیت و توسعه پروژه اشاره کرد و با اعلام آمادگی مجموع فرمانداری و دستور اکید به مدیران دستگاه های اجرایی، حمایت از پروژه مزبور را حایز اهمیت خواند.

وی همچنین درخواست بهره برداری کامل و بکارگیری ظرفیت‌های بلااستفاده مجتمع را از مدیر عامل صنایع شیر ایران خواستار شد.

حسینی مدیر عامل صنایع شیر ایران گفت: با وجود تحریم‌های ناعادلانه همچنان شرکت پگاه با قوت بیش از پیش به راه خود ادامه می‌دهد و این تحریم‌ها نه تنها خللی در تولید ایجاد نکرده بلکه فرصتی شده تا تولیدات داخلی را مورد حمایت قرار دهیم و با سربلندی اعلام کنیم که ما می‌توانیم و انجام دادیم.

مدیر عامل صنایع شیر ایران یادآور شد: در زمینه صادرات نیز مجموع صنایع شیر ایران عملکرد درخشانی از خود نشان داده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند