موضوعات داغ:
پنتاگون:

از صحبت‌های پوتین شگفت‌زده نشدیم

از صحبت‌های پوتین شگفت‌زده نشدیم

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در واکنش به سخنرانی امروز رئیس جمهور روسیه گفت که واشنگتن از صحبت‌های پوتین درباره تسلیحات اتمی شگفت‌زده نشده است.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در کنفرانس خبری خود به اوضاع در غوطه شرقی سوریه اشاره کرد و گفت: روسیه در حال دامن زدن به آتش در غوطه شرقی است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی همچنین از روسیه خواست تا با فشار بر نظام سوریه از آن چیزی که در غوطه شرقی روی می‌دهد جلوگیری کند و مدعی شد: روسیه تنها به دنبال حفظ منافع خود در سوریه است و این کشور به نظام اسد برای کشتار شهروندان سوری کمک کرده است.

سخنگوی پنتاگون افزود: از روسیه می‌خواهیم که به آتش‌بس در سوریه پایبند باشد.

وی در ادامه این کنفرانس خبری به سخنرانی امروز پوتین نیز اشاره کرد و گفت: از سخنان پوتین درباره تسلیحات هسته‌ای شگفت زده نشدیم و سامانه دفاع موشکی آمریکا علیه روسیه نیست.

«ولادمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه امروز در سخنرانی در نشست مشترک فدراسیون و مجلس دومای اعلام کرد: روسیه مجموعه‌ای از تسلیحات هسته‌ای جدید را آزمایش کرده که از تیررس ره‌گیرهای دشمن در امان بوده است.

وی افزود: ما سامانه‌های دفاع هوایی خود را در روسیه احیا کرده‌ایم. روسیه سرگرم تولید یک موشک بالستیک قاره‌پیمای جدید است. ره‌گیری موشک بالستیک قاره‌پیمای جدیدی که روسیه سرگرم تولید آن است برای سامانه‌های ضد موشکی دشوار خواهد بود.

وی افزود: موشک جدیدی که روسیه سرگرم تولید آن است می‌تواند به تقریبا هر نقطه‌ای از جهان برسد. روسیه در پایان سال 2017 موشک هسته‌ای جدیدی را آزمایش کرد.

پوتین گفت: روسیه سرگرم تولید یک کلاهک هسته‌ای کوچک است که آن را می‌توان روی موشک‌های کروز سوار کرد. تقویت نیروی نظامی ارتش آمریکا در نهایت موجب خواهد شد زرادخانه هسته‌ای روسیه بی‌فایده شود، مگر اینکه مسکو نیز اقدام کند.

پوتین اضافه کرد: روسیه درحال آزمایش کردن زیردریایی‌های روباتیک است که می‌توانند کلاهک هسته‌ای حمل کنند. هرگونه استفاده از سلاح هسته‌ای علیه روسیه یا همپیمانان آن را حمله‌ای به خود قلمداد خواهیم کرد و فورا به آن پاسخ خواهیم داد.

وی گفت: روسیه تسلیحات مافوق صوت جدیدی دارد که هیچ سامانه ضد موشکی نمی‌تواند آنها را ره‌گیری کند. روسیه موشک‌هایی تولید کرده است که هیچ کشور دیگری آنها را در اختیار ندارد. تقویت نظامی روسیه موجب خنثی شدن تقویت نظامی ناتو در مرزهای روسیه و سامانه ضد موشکی آمریکا خواهد شد.

رئیس‌جمهور روسیه افزود: تقویت نظامی روسیه برای تضمین صلح جهانی طراحی شده است. روسیه قصد ندارد به هیچ کشوری حمله کند. دکترین هسته‌ای جدید آمریکا نگران‌کننده است. در دکترین هسته‌ای روسیه فقط پاسخ به حمله هسته‌ای پیش‌بینی شده است.

 

منبع: الحدث

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند