کد خبر: 188247

استارتاپ‌ها می‌توانند به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کنند

رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی گفت: استارتاپ‌های حوزه کشاورزی به تغییر نگاه و تغییر فرآیندها به شدت کمک کند.

بیجندی+تجارت نیوز
سرویس کسب‌وکار -

محمدصادق بیجندی در حاشیه آیین اختتامیه ‌اولین رویداد استارتاپی محصولات کشاورزی با محوریت محصولات سالم، با اشاره به نقش استارتاپ در تحقق اقتصاد مقاومتی، گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی نگاه به درون و درون‌زا بودن و این در شرایطی است که استارتاپ‌ها نیز همین موضوع را پیگیری می‌کنند و به نوعی می‌توان عنوان کرد این دو در کنار هم می‌توانند نقش حائز اهمیتی در برطرف کردن برخی مشکلات داشته باشند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بیجندی ادامه داد: اگر همه استارتاپ و کسب‌وکارهای کوچک و نوپا را بررسی کنیم، متوجه می‌شویم که در ابتدا به درون خود نگاه کرده‌اند و توانایی‌های خود را باور داشته و بین نیازهای جامعه و توانمندی‌های خود ارتباط برقرار کرده‌اند.

رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی افزود: اقتصاد مقاومتی، اقتصادی است که می‌تواند افراد را به سمت‌وسوی خودباوری پیش ببرد و نگاه افراد از بیرون به درون تمایل پیدا کند.

بیجندی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی الزاماتی دارد، افزود: یکی از این الزامات، سرمایه انسانی است و اگر می‌خواهیم در این زمینه اتفاقی رخ بدهد، باید به سرمایه انسانی توجه کنیم. استارتاپ‌ها نیز اولین ابزارشان سرمایه انسانی آن‌ها است.

وی افزود: استارتاپ‌ها می‌توانند به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کنند و باید این نکته مدنظر مسئولان امر قرار گیرد.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.01)
1313.8
0.1
مثقال طلا (%0.38)
655300
2500
سکه امامی (%0.93)
1615000
15000
دلار (%0)
4779
یورو (%0.68)
5865
40
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.