کد خبر: 188247

استارتاپ‌ها می‌توانند به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کنند

رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی گفت: استارتاپ‌های حوزه کشاورزی به تغییر نگاه و تغییر فرآیندها به شدت کمک کند.

بیجندی+تجارت نیوز
سرویس کسب‌وکار -

محمدصادق بیجندی در حاشیه آیین اختتامیه ‌اولین رویداد استارتاپی محصولات کشاورزی با محوریت محصولات سالم، با اشاره به نقش استارتاپ در تحقق اقتصاد مقاومتی، گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی نگاه به درون و درون‌زا بودن و این در شرایطی است که استارتاپ‌ها نیز همین موضوع را پیگیری می‌کنند و به نوعی می‌توان عنوان کرد این دو در کنار هم می‌توانند نقش حائز اهمیتی در برطرف کردن برخی مشکلات داشته باشند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بیجندی ادامه داد: اگر همه استارتاپ و کسب‌وکارهای کوچک و نوپا را بررسی کنیم، متوجه می‌شویم که در ابتدا به درون خود نگاه کرده‌اند و توانایی‌های خود را باور داشته و بین نیازهای جامعه و توانمندی‌های خود ارتباط برقرار کرده‌اند.

رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی افزود: اقتصاد مقاومتی، اقتصادی است که می‌تواند افراد را به سمت‌وسوی خودباوری پیش ببرد و نگاه افراد از بیرون به درون تمایل پیدا کند.

بیجندی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی الزاماتی دارد، افزود: یکی از این الزامات، سرمایه انسانی است و اگر می‌خواهیم در این زمینه اتفاقی رخ بدهد، باید به سرمایه انسانی توجه کنیم. استارتاپ‌ها نیز اولین ابزارشان سرمایه انسانی آن‌ها است.

وی افزود: استارتاپ‌ها می‌توانند به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کنند و باید این نکته مدنظر مسئولان امر قرار گیرد.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.