استارت مترو پردیس سال ٩٨ زده می‌شود

استارت مترو پردیس سال ٩٨ زده می‌شود

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: برای جلوگیری از تحمیل قیمت به مردم، دولت باید پای کار باشد و باید از هر منابعی از جمله دولت، وزارتخانه، منابع داخلی شرکت عمران، محل یارانه‌هایی که دولت می‌تواند کمک کند و در صورت نیاز از منابع دولتی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ استفاده کنیم.

حبیب الله چاغروندی در نشست خبری صبح امروز گفت: بهترین خبری که درخصوص پردیس می‌توانم اعلام کنم اینکه دولت تمام قد پای کار آمده است به طوریکه اگر ۲۰۰۰ میلیارد تومان برای پردیس اختصاص یابد و مردم اطمینان پیدا کنند که دولت به عنوان متولی این بخش پای کار آمده می‌توانند رضایت دهند که از محل تسهیلات، ۵ میلیون تومان کمک کنند، ولی الان به هیچ وجه چنین شرایطی وجود ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی در ادامه افزود: در پردیس ۸۲ هزار واحد داریم که ۱۳ هزار واحد در سال‌های ۹۱ و ۹۲ افتتاح شده، ولی هنوز ایراداتی دارد. ۶۸ هزار واحد باقی مانده که از این رقم هم افتتاحاتی انحام شده و هم اکنون کل افتتاحات به ۳۰ هزار واحد می‌رسید که از این رقم، مردم در حدود ۱۳ تا ۱۴ هزار واحد مستقر شده اند و تعدادی هنوز ساکن نشده اند؛ زیرا امکان اینکه در این خانه‌ها زندگی کنند وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با اشاره به اینکه برای جلوگیری از تحمیل قیمت به مردم، دولت باید پای کار باشد، تصریح کرد: باید از هر منابعی از جمله دولت، وزارتخانه، منابع داخلی شرکت عمران، محل یارانه‌هایی که دولت می‌تواند کمک کند و در صورت نیاز از منابع دولتی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ استفاده کنیم. هم اکنون ضوابط نیم بندی وجود دارد که از منابع داخلی دولت استفاده کنیم، ولی به دنبال این هستیم که ضوابط را محکم‌تر کنیم و بستر قانونی را برای رفع مشکلات ایجاد کنیم.

چاغروندی یادآور شد: سال ۱۳۹۱ در پرند یکدفعه با توجه به رشد نرخ ارز، جهش قیمت اتفاق افتاد. بعد از آن یک آرامش نسبی ایجاد شد طبیعتا کار‌ها پیش رفت، با توجه به اینکه تامین منابع مالی از محل آورده متقاضیان است، تغییرات قیمت باعث شد که دچار مشکل شویم و از قضا در نیمه دوم سال ۱۳۹۶ وارد یک جهش قیمت و چالش جدید شدیم که سازندگان هم دچار چالش شدند و این امر طبیعی است، اما این موضوع به مردم ارتباطی ندارد و کسی حق ندارد قیمت جدیدی را به ملت تحمیل کند. البته افزایش قیمت اتفاق افتاده، ولی ما و پیمانکار حق تحمیل قیمت بالاتر را به مردم نداریم.

 

منبع: میزان

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند