کد خبر: 127811

۳۷ درصد از وسایل ورزشی پارک ها فاقد استاندارد هستند

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با تأکید بر اینکه استاندارد یکی از مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی است، گفت: زیرساخت توسعه اقتصادی هر کشور، استاندارد است بنابراین باید در عرصه‌های صنعتی پیاده شود. نیره پیروزبخت شنبه ۱۹ فروردین در نخستین شورای اداری استان همدان در سال ۹۶، اظهار کرد: سازمان ملی استاندارد یکی از سازمان‌هایی است که

سرویس گزیده‌ها -

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با تأکید بر اینکه استاندارد یکی از مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی است، گفت: زیرساخت توسعه اقتصادی هر کشور، استاندارد است بنابراین باید در عرصه‌های صنعتی پیاده شود.

نیره پیروزبخت شنبه ۱۹ فروردین در نخستین شورای اداری استان همدان در سال ۹۶، اظهار کرد: سازمان ملی استاندارد یکی از سازمان‌هایی است که بعد از برجام بسیار منتفع شد و توانست جایگاه خوبی در عرصه بین‌المللی پیدا کند.

وی با بیان اینکه باید به سمت مدیریت کیفیت حرکت کنیم، افزود: استاندارد ویژگی‌های قابل‌قبول در یک کالا و خدمت است اما کیفیت دارای ۴ مؤلفه استاندارد، قیمت مناسب کالا و خدمت، سرعت و نوآوری در کارها است.

وی تصریح کرد: دو هفته پس از برجام توانستیم در مجمع بین‌المللی تأیید صلاحیت عضو شویم که با این موافقت‌نامه در ۷۰ کشور توافق‌نامه ارزیابی مشترک امضا شد که گام مهمی برای تسهیل صادرات کشور است.

پیروزبخت با اشاره به عضویت در مجمع اوزان و مقیاسات، عنوان کرد: سازمان ملی استاندارد ایران توانست یک‌ماه پس از برجام در مجمع اوزان و مقیاسات عضو شود و اکنون اوزان و مقیاس‌های کشور در ۱۰۰ کشور قابل‌قبول است.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه عضویت ایران در سازمان بین‌المللی «ایزو» به حالت تعلیق بود، یادآور شد: به علت تحریم‌ها عضویت ایران در سازمان «ایزو» تعلیق شده بود که پس از برجام مجددا برقرار شد و رتبه ایران در بین ۱۶۳ کشور از ۳۱ در سال ۲۰۱۲ به رتبه ۲۳ در سال ۲۰۱۶ رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در ۳ سال گذشته ۱۳ هزار استاندارد در کشور تدوین شده است، خاطرنشان کرد: یک میلیون بازدید از واحدهای صنفی صورت گرفت که کالاهایی که دارای برچسب استاندارد جعلی بودند، کشف شد.

پیروزبخت با بیان اینکه استاندارد در بحث آسانسو، سی.ان.جی و شهرک‌های بازی به طور جدی وارد شد، تأکید کرد: ۳۷ درصد از وسایل ورزشی پارک ‎ ها دارای نقص هستند.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران اظهار کرد: استاندارد یکی از مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی است و اگر در عرصه‌های صنعتی پیاده شود توقعی که مقام معظم رهبری دارند، به منصه ظهور می‌رسد.

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.14)
1331.7
1.83
مثقال طلا (%0)
608100
0
سکه امامی (%0)
1502500
0
دلار (%0)
4434
0
یورو (%0)
5572
0
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.