استخراج اطلاعات جعبه‌سیاه پرواز یاسوج نیازمند بررسی‌های فنی است

استخراج اطلاعات جعبه‌سیاه پرواز یاسوج نیازمند بررسی‌های فنی است

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به پیدا شدن جعبه‌سیاه هواپیمای اِی‌تی‌آر شرکت آسمان گفت: استخراج تمام اطلاعات جعبه سیاه نیازمند بررسی‌های فنی و تخصصی توسط بخش‌های مختلف متخصصان صنعت هوانوردی است.

«علی عابدزاده» افزود: اطلاعات جعبه‌سیاه در داخل نیز قابل دسترسی است اما ممکن است به کمک فرانسوی‌ها نیز احتیاج داشته باشیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: هرچند که اطلاعات جعبه‌سیاه در داخل قابل خواندن است، اما کمک فرانسوی‌ها بستگی به عمق اطلاعاتی است که ما به آن نیازمند داریم تا علت بروز این سانحه هوایی مشخص شود.

وی با اشاره به سفر کارشناسان فرانسوی به ایران بیان کرد: این هیات فرانسوی که کارشناسان سازمان هواپیمایی کشوری فرانسه نیز در آن حضور داشتند، کمک‌های فنی خوبی به کارشناسان ایرانی دادند تا متخصصان ایرانی بتوانند در این زمینه اظهار نظر دقیقی را ارائه دهند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه کارشناسان فرانسوی اعلام کرده‌اند که آماده هرگونه همکاری در این زمینه هستند، یادآور شد: در مدتی که کارشناسان فرانسوی در ایران بودند با ارائه کمک‌های فنی به کارشناسان ایرانی کمک کردند که به چه شکلی فرآیند استخراج اطلاعات جعبه‌سیاه هواپیمای ای تی آر را دنبال کنند.

پس از این که جعبه سیاه هواپیمای شرکت آسمان شنبه گذشته (12 اسفند) در ارتفاعات 4 هزار متری دنا پیدا شد، جعبه سیاه این هواپیما روز گذشته از طریق مقامات قضایی منطقه تحویل نماینده سازمان هواپیمایی کشوری شد تا به تهران منتقل شود.

پرواز شماره 3704 هواپیمای آسمان با 66 مسافر و شش خدمه پروازی ساعت 8 صبح 29 بهمن، تهران را به مقصد یاسوج ترک کرد اما در 14 مایلی فرودگاه یاسوج به علت برخورد با ارتفاعات کوه دنا سقوط کرد و همه سرنشینان آن جان خود را از دست دادند.

 

منبع: ایرنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند