کد خبر: 232868

استشمام بوی بد از آب تصفیه‌شده جنوب تهران

عضو شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از نحوه تصفیه آب در جنوب این شهر گفت: بوی بد از آب‌های تصفیه شده ری استشمام می‌شود.

سرویس جامعه -

حسن خلیل آبادی در نشست استاندار تهران با اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا، شهرداران و دهیاران شهرستان ری طی سخنانی اظهار داشت: ما در ری دارای چندین مشکل اساسی هستیم، که یکی از این مشکلات مشاغل مزاحمی است که به این ری تحمیل شده است و سبب به هم ریختگی می‌شود، برخی از این مشاغل دارای اتحادیه‌هایی هستند که در تهران فعالیت کرده و عوارض اتحادیه را به تهران پرداخت می‌کنند ولی در شهرری فعال هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، خلیل آبادی افزود: یکی دیگر از مشکلات شهرری محیط زیست این منطقه است که دارای وضع بسیار بدی است و اکنون آب‌های رونده سطحی آلوده است و در جلسه قبل مطرح شد که ۹۰ درصد آب‌های آلوده ری تصفیه قرار می‌شود، اما متاسفانه همه آب تصفیه شده به سمت ورامین روانه می‌شود.

وی در ادامه گفت: بوی بدی که از آب استشمام می‌شود، به دلیل این است که مراحل تصفیه به خوبی انجام نمی‌گیرد و مقداری از آلاینده‌ها در آب باقی می‌ماند، وقتی این آب از جاده نظامی به سمت ورامین می‌رود، بوی زننده‌ای از آن به مشام می‌رسد و در بخش حسن آباد نیز آبی که برای حق آبه این منطقه باید پرداخت کنند، نیز به ورامین می‌رود.

وی در ادامه بیان داشت: منطقه حسن آباد، علاوه بر تحمل ۲۵ هزار اتباع افغان میزبان ۲۰ هزار زندانی نیز است، لازم است که برای جمعیت حسن آباد با زندانیان و اتباع افغانی راه حل درستی در نظر گرفته شود.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به این که شهرک صنعتی حسن آباد یک فرصت است اما برای ساکنین این منطقه تبدیل به یک تهدید شده، گفت: اکنون ضایعات سنگ بری‌ها یک معضل این منطقه است و این ضایعات امکان ایجاد ریزگرد و روانه کردن به سمت شهرری را دارد.

خلیل آبادی با بیان اینکه بافت بخش قلعه نو نیز در حال به هم خوردن است، افزود: این بخش‌ها همگی به نیمچه شهرهایی تبدیل شده‌اند که تعداد زیادی از مهاجرین را به دلیل نزدیک بودن به تهران در خود جای داده‌اند و افرادی هستند که زمین‌های کشاورزی را تقسیم کرده‌اند.

رئیس شورای شهرستان ری گفت: به این مناطق نه می‌توان شهر گفت و نه روستا و بافت فرهنگی بخش‌هایی مثل قلعه نو، فیروزآباد و ده خیر نیز باید در نظر گرفته شود و باید به این مناطق کمک تخصصی داده شود.

وی بیان داشت: مشکلات شهرری باید به طور موردی و با استفاده از کارگروه‌های تخصصی و برنامه‌ریزی مرتفع شود.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.9)
1323.6
11.9
مثقال طلا (%0.12)
733100
900
سکه امامی (%2.82)
1770000
50000
دلار (%0)
4200
یورو (%0.07)
6805
5
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.