استعفای نائب‌رئیس فدرال‌ رزرو

استعفای نائب‌رئیس فدرال‌ رزرو

استنلی فیشر، نایب‌رئیس فدرال رزرو آمریکا از سمت خود کناره‌گیری کرد.

فدرال رزرو آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: استنلی فیشر، نایب‌رئیس بانک مرکزی این کشور استعفانامه خود را به رئیس‌جمهور دونالد ترامپ ارائه کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، فیشر 73 ساله در نامه خود ضمن ابراز خرسندی از فعالیت در فدرال رزرو آمریکا، اعلام کرد که به دلایل شخصی خواستار کناره‌گیری از این سمت است.

در بیانیه مذکور تاکید شده که جانت یلن، رئیس بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا از فعالیت‌ها و سیاست‌های اقتصادی فیشر در مدت خدمتش که باعث ثبات مالی در این کشور شده است راضی بوده است.

همچنین اعلام شده که این استعفانامه از تاریخ 13 اکتبر فابل اجرا بوده و مدت عضویت فیشر در هیئت مدیره تاریخ 31 ژانویه 2020 و سمت معاونت در تاریخ 12 ژوئن 2018 به پایان خواهد رسید.

فیشر از تاریخ 28 ژانویه 2018 عضو هیئت مدیره بانک مرکزی آمریکا بود و در تاریخ 16 ژوئن 2014 به سمت نائب‌رئیس فدرال رزو منصوب شد.

به گزارش فارس،‌طی یک سال گذشته فدرال رزرو آمریکا به شدت درگیر تنظیم نرخ بهره در این کشور بود، علیرغم دو بار افزایش 25 درصدی اما در چند ماه گذشته نتوانسته درباره نرخ دقیق بهره به اجماع برسد و هر بار نشست فدرال رزرو برای تعیین نرخ بهره با شکست مواجه شد.

بر اساس مصوبه فدرال رزرو قرار بود تا پایان سال دو بار دیگر نرخ بهره افزایش یابد اما آمارهای شغلی و اقتصادی این کشور طوری نشد که آنها بتوانند اقدام به افزایش نرخ بهره بکنند.

 

منبع: فارس

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند