استفاده غیرقانونی تعاونی‌های غیرمجاز از تابلوی موسسه اعتباری توسعه

استفاده غیرقانونی تعاونی‌های غیرمجاز از تابلوی موسسه اعتباری توسعه

موسسه اعتباری توسعه نسبت به استفاده غیرقانونی تعاونی‌های غیرمجاز از تابلوی این موسسه واکنش نشان داد و در اطلاعیه ای اعلام کرد: «این موسسه هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص تعاونی‌های غیرمجاز که به نحو غیرقانونی از تابلو این موسسه استفاده نموده‌اند، نداشته و پیگیری فک تابلوهای موسسه از سردر این تعاونی‌ها از طریق مراجع قضایی در حال انجام است.»

به گزارش تجارت‌نیوز، در اطلاعیه موسسه اعتباری توسعه که روز جمعه انتشار یافته، آمده است: موسسه اعتباری توسعه نخستین موسسه دارای مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است که توانسته نزدیک به بیست سال با ارائه خدمات نوین همسو با سیاست‌های بانک مرکزی به هموطنان ارائه خدمت کند.

در این اطلاعیه تصریح شده است: این موسسه دارای 47 شعبه فعال است که همه آنها دارای مجوز رسمی از بانک مرکزی هستند و نشانی دقیق آنها را می‌توان در سایت موسسه (www.cid.ir) مشاهده کرد.

موسسه اعتباری توسعه در اطلاعیه خود تاکید کرده است: با توجه به موافقت نکردن بانک مرکزی با ادغام تعاونی‌های غیرمجاز در موسسه اعتباری توسعه و لغو تفاهم‌نامه این ادغام در سال 1396، موسسه اعتباری توسعه هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص تعاونی‌های غیرمجاز که به نحو غیر قانونی از تابلو این موسسه استفاده کرده‌اند، نداشته و پیگیری فک تابلوهای موسسه از سردر این تعاونی‌ها از طریق مراجع قضایی در حال انجام است.

تعاونی غیرمجاز وحدت که با عنوان آرمان در شبکه پولی کشور فعال است، اواخر سال گذشته مدعی شد که بانک مرکزی با فرآیند ادغام این تعاونی با موسسه توسعه موافقت کرده است.

تغییر تابلوی برخی شعب این تعاونی در برخی شهرستان‌ها بدون هماهنگی با نهادهای مرتبط در روزهای گذشته سبب سرگردانی سپرده‌گذاران این تعاونی غیرمجاز شده بود و برخی سپرده‌گذاران با تجمع مقابل شعب موسسه توسعه خواهان برداشت از حساب‌های خود بودند.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند