استونی برنامه‌ای برای معرفی ارز مجازی ملی ندارد

استونی برنامه‌ای برای معرفی ارز مجازی ملی ندارد

سخنگوی دولت استونی با رد شایعاتی مبنی بر تلاش این کشور برای معرفی ارز مجازی ملی گفت این کشور از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کند.

سخنگوی دولت این کشور حوزه دریای بالتیک اعلام کرد استونی هیچگاه به دنبال معرفی ارز مجازی نبوده است اما درخصوص امکاناتی که تکنولوژی بلاک‌چین در اختیار حوزه مالی می‌گذارد مشتاق است که یکی از آن‌ها استفاده از ارزهای مجازی در برنامه موسوم به «شهروند الکترونیک» این کشور است که هم برای شهروندان و هم اتباع خارجی ساکن در این کشور امکان داشتن هویت دیجیتالی را فراهم می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، سال گذشته کسپر کوریوس- مدیر برنامه شهروند الکترونیک- اعلام کرده بود به دولت پیشنهاد معرفی ارز مجازی این کشور با نام «است کوین» را ارائه کرده است.

استونی به عنوان اولین کشور از جمهوری های سابق اتحاد جماهیر شوروی در سال ۲۰۱۰ به منطقه یورو پیوست.

گزارشات اولیه از علاقه استونی به ارزهای مجازی، واکنش ماریو دراگی- رئیس بانک مرکزی استونی- را در پی داشت تا جایی که اعلام کرد هیچ کدام از کشورهای عضو منطقه یورو حق معرفی ارز مجازی خود را ندارند.

ترین اوپی- مشاور مطبوعاتی دولت استونی- نیز در همین رابطه گزارش خبرگزاری بلومبرگ مبنی بر برنامه این کشور برای معرفی ارزهای مجازی را رد و اعلام کرد چنین برنامه‌ای هیچگاه وجود نداشته است.

وی افزود: ما قویا معتقد به توانایی تکنولوژی بلاک‌چین به عنوان ابزاری برای توسعه اقتصادی هستیم و متوجه شده‌ایم بسیاری از موسسات خصوصی و دولتی در سراسر جهان در حال بررسی فرصت‌های این تکنولوژی هستند.

 

منبع: سی ان بی سی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند