کد خبر: 158034

اسپانیایی‌ها فیس‌بوک را ۱.۲ میلیون یورو جریمه کردند

 یک نهاد نظارتی در اسپانیا فیس‌بوک را به علت جمع‌آوری اطلاعات شخصی کاربران خود ۱.۲ میلیون یورو جریمه کرده است.

سرویس تکنولوژی -

فیس‌بوک از این اطلاعات برای شناسایی دقیق‌تر ویژگی‌های افراد و ارسال تبلیغات هدفمند برای کاربران خود استفاده می‌کرد.

به گزارش تجارت نیوز به نقل از سی ان بی سی،  جریمه مذکور پس از آن صورت می‌گیرد که نهادهای نظارتی در اسپانیا، بلژیک، فرانسه، آلمان و هلند تحقیقات مفصلی را در مورد نحوه گردآوری و استفاده فیس‌بوک از داده‌های خصوصی کاربران و میزان رعایت حریم شخصی آنان به عمل آوردند.

۱.۲ میلیون یورو جریمه فیس‌بوک بخش ناچیزی از درآمد ۸ میلیارد دلاری آن در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۷ و سرمایه آن در بازار سهام به میزان ۴۳۵ میلیارد دلار محسوب می‌شود.

مقامات اسپانیایی می‌گویند فیس بوک در سه مورد اطلاعات جزئی کاربران مانند جنسیت، اعتقادات مذهبی، سلایق شخصی و سابقه استفاده آن‌ها از مرورگرهای اینترنتی را بدون کسب اجازه کاربران مورد استفاده تبلیغاتی و بازاریابی قرار داده است. فیس‌بوک هنوز در این زمینه واکنشی از خود نشان نداده است.

این مقامات از اینکه فیس‌بوک اطلاعات کافی در مورد نحوه استفاده از اطلاعات جمع‌آوری شده کاربران را در اختیار آنان قرار نمی‌دهد و داده‌های یادشده را در اختیار اشخاص و شرکت‌های ثالث قرار می‌دهد، اظهار نارضایتی کرده‌اند. همچنین شواهدی به دست آمده دال بر اینکه فیس‌بوک تا ۱۷ ماه بعد از آنکه برخی کاربران سابقش حساب‌های کاربری خود را در این شبکه اجتماعی حذف کرده‌اند، از حذف داده‌های مربوط به آن‌ها خودداری کرده است.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.