اشتباهات رایجی که باعث سوءتغذیه می‌شوند

اشتباهات رایجی که باعث سوءتغذیه می‌شوند

یک متخصص طب سنتی در خصوص سوءتغذیه و آثار منفی آن در بدن توضیحاتی داد.

محمدرضا حاجی‌حیدری متخصص طب سنتی؛ اظهار کرد: تغذیه از دیدگاه طب سنتی یکی از اصول 6 گانه حفظ سلامتی است و از نگاه این طب، غذا بر حسب سن افراد و فصل قرارگیری و همچنین شغل و مزاج آنها می‌تواند مفید باشد، بر اساس این عوامل متخصصان تصمیم می‌گیرند که افراد چه نوع غذایی را در چه زمانی باید مصرف کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با اشاره به اینکه برخی اشتباهات رایج منجر به سوءتغذیه در افراد می‌شود، بیان کرد:‌ ورزشکاران باید غذاهای قوی و پرکالری مصرف کنند و بیماران باید از غذاهای سریع‌الهضم استفاده کنند که در غیر این صورت اگر این افراد نوع دیگری از مواد غذایی استفاده کنند، دچار سوء تغذیه شده‌اند.

حاجی‌حیدری عنوان کرد: غذا نقش مهمی در تعیین انرژی دارد و وقتی به اندازه کافی به افراد نرسد، ضعف عمومی گریبانگیر آن‌ها شده و این مسئله باعث بروز بیماری می‌شود که از این عارضه به سوءتغذیه تعبیر می‌شود.

وی ادامه داد: بر اثر سوءتغذیه، متابولیسم بدن دچار اختلال می‌شود و فرد دچار بیماری‌های غیرواگیر و حتی روحی و روانی می‌شود.

حاجی‌حیدری تاکید کرد: افراد باید به کیفیت و کمیت غذا توجه کافی داشته باشند تا در آینده دچار سوء تغذیه نشوند.

وی یادآور شد: مصرف سبزیجات و لبنیات باید در برنامه روزانه افراد قرار گیرد تا دچار سوءتغذیه نشده و هزینه‌های گزافی به حوزه سلامت تحمیل نشود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند