کد خبر: 162664

اطلاعات امنیتی اسکناس ۱۰ هزار ریالی در دسترس عموم قرار گرفت

با اعلام بانک مرکزی، مهم‌ترین فاکتورهای امنیتی موجود در اسکناس ده هزار ریالی از سوی مردم قابل چک کردن شد.

اطلاعات امنیتی اسکناس ۱۰ هزار ریالی در دسترس عموم قرار گرفت
سرویس بانک و بیمه -

نسخه جدید نرم‌افزار «نما» که اطلاعات امنیتی اسکناس ۱۰ هزار ریالی جدید به آن اضافه شده است، در دسترس عموم قرار گرفت؛ این نرم‌افزار که به صورت رایگان منتشر شده است با بهره‌گیری از تکنولوژی واقعیت افزوده این امکان را فراهم می‌کند تا کاربران پس از نصب آن، دوربین گوشی هوشمند یا تبلت خود را بر روی اسکناس یا ایران‌چک قرار داده و مهم‌ترین فاکتورهای امنیتی موجود در هر وجه آن را مشاهده کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، نما به گونه‌ای طراحی شده است که پس از نمایان شدن نقاط درج فاکتورهای امنیتی اسکناس و ایران چک و لمس آن توسط کاربر، اطلاعات مربوطه همزمان در قالب متن، تصویر و فایل صوتی فراهم شود. این در حالی است که قابلیت شناسایی اسکناس‌ها و ایران‌چک‌های در جریان و چاپ شده در سال‌های اخیر را به صورت آنلاین و آفلاین برای کاربر فراهم می‌آورد.

نسخه جدید این نرم‌افزار که به همت سازمان تولید اسکناس و مسکوک با هدف آموزش ویژگی ­های امنیتی اسکناس و ایران‌چک طراحی شده از آدرس اینترنتی www.spmo.ir قابل دریافت است.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.