کد خبر: 162989

عضو شورای عالی بورس:

اطلاعات مبهم شرکت‌ها دیگر مانع انجام معاملات در بورس نمی‌شود

عضو شورای عالی بورس با بیان اینکه از این پس اطلاعات مبهم شرکت‌ها مانع از انجام معاملات در بازار سرمایه نمی‌شود، گفت: ریسک سرمایه‌گذاری در شرکت‌ها با اطلاعات مبهم و ناقص به سرمایه‌گذا‌ران منتقل می‌شود.

اطلاعات مبهم شرکت‌ها دیگر مانع انجام معاملات در بورس نمی‌شود
سرویس بازار -

قاسم محسنی با تاکید بر شفافیت اطلاعات در بازار سرمایه اظهار داشت: تمام شرکت‌های سهامی عام ثبت شده در شرکت بورس موظف هستند که سالانه چهار صورتحساب منتشر کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با بیان اینکه هر شرکتی باید هر سه ماه یک بار اقدام به انتشار صورتحساب خود کند و اطلاعات حسابرسی خود را در دید عموم قرار دهد، ادامه داد: شرکت‌های بورسی موظف هستند علاوه بر انتشار صورت‌های مالی خود در موعد مقرر، نسبت به انتشار اطلاعات مهم که در قیمت سهام تاثیر‌گذار است هم اقدام کنند.

عضو شورای عالی بورس افزود: برخی از اتفاقات مانند انعقاد قراردادهای جدید در یک شرکت، می‌توانند عامل تعیین‌کننده در قیمت سهام آن شرکت باشد بنابراین باید توضیحات این موضوع در اسرع وقت به سهامداران و سرمایه‌گذاران اطلاع داده شود.

محسنی با بیان اینکه علت بسته بودن نماد شرکت‌ها در بازار سرمایه ابهام در اطلاعات یا نبود اطلاعات کافی است، اظهار داشت: با انتشار دستورالعمل جدید، از این پس دیگر ابهام در اطلاعات شرکت‌ها نمی‌تواند مانع از انجام معاملات شود.

وی ادامه داد: قرار بر این است از این پس، در صورت نبود اطلاعات یا در صورت وجود ابهام در آن نماد شرکت‌ها چند ساعت یا نهایتا برای چند روز بسته باشد. این توقف چند ساعته در انجام معاملات هم تنها یک هشدار به سرمایه‌گذاران خواهد بود.

عضو شورای عالی بورس گفت: از این پس مقام ناظر در صورت نبود اطلاعات، مانع از معاملات نخواهد شد و هشدار را در قالب بسته نگه داشتن چند ساعته نماد به سرمایه گذاران اعلام می‌کند و این سرمایه‌گذاران هستند که باید ریسک سرمایه‌گذاری در این شرکت را بپذیرند.

محسنی با اشاره به برخورد بورس سایر کشورها با شرکت‌هایی که اطلاعات ناقص ارائه می‌کنند، گفت: مدت زمان بسته ماندن نماد شرکت‌هایی که اطلاعات مبهم ارائه می‌کنند، در دنیا متفاوت است اما این توقف معاملات حداکثر بین یک تا ۲۴ ساعت است.

 

منبع: ایلنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.08)
1329.5
1.0
مثقال طلا (%0)
623200
سکه امامی (%0)
1479900
دلار (%0)
4500
یورو (%0)
5523
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.