تازه‌ترین اخبار کدال:

اطلاع‌رسانی اخبار مهم در خصوص نماد «سغرب»

اطلاع‌رسانی اخبار مهم در خصوص نماد «سغرب»

در پی نوسان بیش از 50 درصدی قیمت سهام صنایع سیمان غرب با نماد «سغرب» طی 15 روز، این شرکت سیمانی در کنفراس اطلاع‌رسانی خود که دو روز گذشته برگزار شد به سوالات مهمی در خصوص وضعیت فروش، صادرات، تاثیر تحریم‌ها و چشم‌انداز شرکت در سال 1398 پاسخ داد.

در پی نوسان بیش از 50 درصدی قیمت سهام صنایع سیمان غرب با نماد «سغرب» طی 15 روز، این شرکت ملزم به برگزاری کنفراس اطلاع‌رسانی شد.

این شرکت سیمانی در کنفراس اطلاع‌رسانی خود که دو روز گذشته برگزار شد به سوالات مهمی دباره وضعیت شرکت پاسخ داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، شرکت سیمان غرب در این کنفرانس اعلام کرد که میانگین هزینه‌های حمل و نقل در سال 1397 نسبت به سال 1396 معادل 50 درصد افزایش یافته و صادرات شرکت به علت نبود ساز و کار مالی و ریسک جابه‌جایی پول و تحریم، به‌صورت ریالی است.

این شرکت همچنین با اشاره به در امان ماندن معادن از بارندگی‌های اخیر اعلام کرده، اخبار منتشره مبنی بر افزایش تقاضای سیمان جهت بازسازی خرابی‌های ناشی از سیل، به بودجه اختصاص یافته از سوی دولت و تسهیلات پرداختی بانک‌ها جهت بازسازی شهرهای سیل‌زده بستگی دارد.

شرکت سیمان غرب عنوان کرده که با اعمال تعرفه از سوی کشور عراق و محدودیت‌های اعمالی در نقل و انتقال پول، این شرکت در صادرات به عراق به ویژه اقلیم کردستان عراق با محدودیت مواجه بوده و همچنین از ابتدای سال جاری به دلیل بارندگی و سیل، تاکنون صادراتی به این کشور صورت نگرفته است.

این شرکت اعلام کرد به علت رکود در ساخت و ساز مسکن، در سال 1398 افزایش فروش در نظر گرفته نشده و مقدار تحویل سیمان داخلی معادل سال 1397 برآورده گردیده است. همچنین شرکت سیمان غرب بازار هدف صادراتی خود را عراق و در آینده سوریه اعلام کرد.

سیمان غرب در کنفراس مذکور تاکید کرد که در شرایط فعلی برنامه در خصوص افزایش سرمایه ندارد.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند