وزیر اطلاعات:

اعتراضات اخیر نیازمند ریشه‌یابی است

اعتراضات اخیر نیازمند ریشه‌یابی است

وزیر اطلاعات با اشاره به حوادث اخیر در کشور ریشه‌یابی این حوادث و اعتراضات را ضروری دانست.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی در جلسه شورای اداری استان قم طی سخنانی به تشریح علل و زمینه‌های اتفاقات اخیر کشور پرداخت.

به گزارش تجارت‌نیوز، علوی با بیان اینکه حوادث تلخ روزهای گذشته نیاز به آسیب‌شناسی دارد، اظهار داشت: باید با نگاه کارشناسانه، غیر متعصبانه، واقع‌بینانه و فراجناحی ریشه‌ها و علل این اتفاقات را شناسایی و در جهت پیشگیری و جلوگیری از تکرار آنها در آینده گام برداشت.

وزیر اطلاعات درس آموزی از حوادث و بحران‌ها را از آموزه‌های مورد تاکید در دین و شرط موفقیت در امور دانست و افزود: با نگاه ژرف و واقع‌بین می‌توان به ریشه‌یابی حوادث اخیر پرداخت و از آنها عبرت گرفت.

وی به استراتژی دشمنان و معاندین در آشوب‌های دی‌ماه اشاره و بیان داشت: دشمن با آگاهی نسبت به مسائل و مشکلات کشور از مدت‌ها قبل اوضاع را به دقت رصد کرده و در صدد دامن زدن به نارضایتی‌ها و تشدید آنها بود.

وزیر اطلاعات تسری دامنه نارضایتی‌ها به گروه‌ها و طبقات مختلف اجتماعی را راهبرد دوم دشمن عنوان و تصریح کرد: دشمن به دنبال این بود که دامنه اعتراضات گسترش یافته و به قشر خاصی بسنده نشود.

علوی سیاسی و امنیتی کردن نارضایتی‌ها را از دیگر اهداف دشمنان در ماجرای اخیر برشمرد و گفت: عناصر ضدانقلاب و معاند در فراخوان‌های خود برنامه‌ریزی خاصی را برای عمومی کردن اغتشاشات و تجمعات داشتند که با هشیاری عوامل امنیتی و اطلاعاتی این توطئه خنثی شد.

وی مدیریت مطلوب بحران اخیر را مرهون هماهنگی خوب بین نهادهای درگیر دانست و افزود: همه‌ دستگاه‌ها اعم از شورای‌عالی امنیت ملی، وزارت کشور، ناجا، سپاه و بسیج با همدلی و هم‌افزایی خوبی در عرصه مدیریت بحران به میدان آمدند.

وزیر اطلاعات با تاکید بر حفظ اتحاد و همدلی و هشیاری در دوران پس از این وقایع گفت: اگرچه این مسئله در کف خیابان خاتمه یافته؛ اما باید مراقب تبعات و التهابات موجود در جامعه بود.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند