اعتصابات آلمانی‌ها به شرکت دایملر رسید

اعتصابات آلمانی‌ها به شرکت دایملر رسید

کارگران آلمانی بخش صنعت، در حمایت از درخواست اتحادیه تجاری «آی.جی.متال» برای افزایش ۶ درصدی دستمزد، ابزارهای خود را زمین گذاشتند.

کارگران آلمانی هفته پیش هم دست به چنین اعتصابات هشدارآمیزی زده بودند که راهی متداول در مذاکرات افزایش دستمزدها در آلمان به شمار می‌رود.

به گزارش تجارت‌نیوز، روز گذشته ۳۳ هزار کارگر شامل ۱۰ هزار کارگر خودروسازی دایملر در اعتصابات شرکت کردند تا رقم اعتصاب کنندگان از هفته گذشته تاکنون به ۴۲۵ هزار نفر برسد.

بزرگترین اتحادیه تجاری آلمان با توجه به سرعت گرفتن رشد بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا و رسیدن نرخ بیکاری به پایین‌ترین سطوح در نظر دارد تا به توافق بهتری با کارفرمایان راجع به ۳.۹ میلیون کارگر شاغل در بخش فلزات و مهندسی دست یابد.

آی. جی. متال اعلام کرده است: جمعه آینده پس از مذاکرات کنونی دستمزدها تصمیم خواهد گرفت به اعتصابات ۲۴ ساعته خاتمه دهد یا خیر.

یورگ هوفمان، رئیس این اتحادیه در یک کنفرانس خبری در شهر فرانکفورت گفت: پیشنهاد ارائه شده توسط کارفرمایان بسیار دور از عدالت است.

به نظر می‌رسد پیشنهاد افزایش دو درصدی بیشتر برای فرو نشاندن اعتصابات باشد.

آی. جی. متال خواهان آن است که کارگران بتوانند در صورت نیاز به مراقبت از کودکان و سالمندان و بیماران، ساعت کاری خود را از ۳۵ به ۲۸ ساعت در هفته کاهش دهند و حق بازگشت به کار تمام وقت را پس از دو سال داشته باشند.

کارفرمایان درخواست کاهش ساعت کاری را تا زمانی‌که ساعت کاری سایر کارگرانی که به مرخصی نرفته‌اند به‌طور موقت افزایش یابد، رد کرده اند.

آن‌ها می‌گویند که کارگران بخش صنعت در آلمان، ساعت کاری کمتری به نسبت همتایان خود در دیگر کشورها دارند و نگرانند کاهش ساعت کاری آن‌ها باعث کاهش قدرت رقابت‌پذیری آلمان شود.

 

منبع: رویترز

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند