موضوعات داغ:

اعطای تسهیلات به سرمایه‌گذاران روستایی برای توسعه تولید پوشاک

اعطای تسهیلات به سرمایه‌گذاران روستایی برای توسعه تولید پوشاک

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از اعطای تسهیلات به سرمایه‌گذاران روستایی برای توسعه تولید پوشاک خبر داد.

صادق نجفی در نشست مشترک با روسای انجمن‌های نساجی و پوشاک و تعدادی از روسای سازمان برنامه و بودجه استان‌ها، در این پیوند به توافق با بانک کشاورزی برای اعطای یارانه سود تسهیلات بانکی از محل اعتبارات منابع داخلی این طرح اشاره و اظهار کرد: سرمایه گذاران روستایی برای اجرای طرح توسعه تولید پوشاک شناسایی و با همکاری استان‌ها برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی می‌شوند.

به گزارش تجارت‌نیوز، به گفته نجفی، قراداد عاملیت به مدیریت شعب بانک‌های استان‌ها توسط بانک کشاورزی نهایی و ابلاغ شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت این قرارداد را در چارچوب تفاهم نامه اجرای طرح ملی تولید پوشاک در مناطق روستایی برشمرد و گفت: با ابلاغ این قرارداد تسهیلات در اختیار متقاضیانی که در قالب طرح ملی تولید پوشاک وارد توسعه این صنعت شدند با نرخ سود پایین قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ادامه با تشریح اقدامات انجام گرفته در جهت اجرای این طرح خاطرنشان کرد: برای تاسیس شرکت پشتیبان مرکزی نیز بین انجمن و سرمایه گذاران استانی توافق‌های نهایی انجام شده است بنابراین شناسایی سرمایه گذاران کارگاه‌های روستایی در نخستین گام بعد از این، قرار دارد.

نجفی از شرکت شهرک‌های استانی خواست نسبت به انعقاد قرارداد عاملیت با بانک کشاورزی استان حداکثر تا پایان هفته آتی اقدام کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: طرح توسعه تولید پوشاک در مناطق روستایی به صورت آزمایشی در ۵ استان آغاز شده است و محصولات تولیدی هر استان از طریق انجمن پوشاک با توجه به پتانسیل و توانایی سرمایه‌گذاران تعیین می‌شود.

رایزنی برای تامین زیرساخت‌های شهرک صنعتی پوشاک تهران

نجفی همچنین در ادامه از رایزنی برای تامین زیرساخت‌های شهرک صنعتی پوشاک تهران خبر داد و گفت: ۲۰۰ هکتار اراضی در اختیار با ۲ مگاوات برق تامین و مجوزهای زیست محیطی برای احداث شهرک صنعتی پوشاک دریافت شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآوری کرد: طبق مصوبه هیات وزیران در سال ۸۷ ایجاد ۲۶ شهرک و ۸ ناحیه صنعت در ۱۰ استان کشور از جمله زنجان، خوزستان، خراسان رضوی، کردستان، مرکزی، فارس، زنجان، تهران، اصفهان، آذربایجان شرقی و غربی مجاز است.

به گفته وی، به منظور همکاری مشترک، تقویت مشارکت، استفاده بهینه از منابع، ظرفیت‌ها، امکانات و توانایی‌های علمی و فنی انجمن صنایع پوشاک ایران و سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، تفاهم نامه‌ای به شماره ۱۸۵۷۰/۱۴۰ نهم شهریور سال ۱۳۹۵ با هدف ایجاد و توسعه شهرک صنعتی پوشاک فی‌مابین طرفین منعقد شد.

در نشست مشترک با روسای انجمن‌های نساجی و پوشاک مقرر شد طرحی مدون برای نحوه استقرار واحدهای تولیدی در منطقه‌ای که توسط سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برای شهرک صنعتی پوشاک در نظر گرفته شده آماده تا در کمترین زمان فراخوانی جهت دعوت از سرمایه گذاران این بخش صورت گیرد.

براساس این گزارش در بخش ابتدایی این نشست، طرح توسعه تولید پوشاک کشور در مناطق روستایی به منظور اشتغال زایی در مناطق روستایی مورد بررسی قرار گرفت و تصمیماتی در جهت اجرای طرح تولید پوشاک در مناطق روستایی منتخب و تشکیل و راه اندازی کارگاه‌های روستایی، شرکت‌های استانی و شرکت پشتیبان در استا نها و فروشگاه‌های مربوطه آن در مناطق مختلف اتخاذ شد.

شرکت ملی پوشاک با محوریت انجمن پوشاک کشور و مشارکت شرکت‌های پشتیبان استانی تا ۲۰ روز آینده تشکیل وبا تشکیل این شرکت ارکان اصلی طرح پوشاک کامل و اجرایی خواهد شد.

 

منبع: ایلنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند