کد خبر: 132275

اعلام آمادگی قطعه‌سازان کشور برای مشارکت در قراردادهای بین‌المللی ایران‌خودرو

رئیس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو با ابراز خرسندی از امضای قرارداد کنسرسیوم ده جانبه در مدت کوتاهی که وعده آن داده شده بود،‌ از اعلام آمادگی قطعه‌سازان کشور برای حضور متعهدانه در این پروژه خبر داد.

سرویس کسب‌وکار -

به گزارش تجارت‌نیوز، رضا رضایی که به عنوان نماینده قطعه‌سازان کشور و یکی از طرفین تفاهم‌نامه ده جانبه بین‌المللی برای طراحی و تولید پلتفرم محصولات ایران‌خودرو سخن می‌گفت، اظهار داشت: صنعت قطعه‌سازی در این سال‌های سخت توانست داخلی‌سازی خودروها را پیش ببرد و ایران‌خودرو توانست سال گذشته بیش از ۶۰۰ هزار خودرو تولید کند.

وی با اشاره به رتبه سوم صنعت خودرو در شاخص GDP کشور اظهار کرد:‌ هوشمندی مدیران خودروسازی و حمایت وزیر صنعت موجب شد تا تعداد تولید خودرو از کمتر از یک میلیون به یک میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه افزایش یابد. وی تنها راه حضور گسترده در بازار منطقه را طراحی پلتفرم و تنوع محصولات دانست.

وی گردش مالی خودروسازی را ۸۰ میلیارد تومان دانست و اظهار کرد: از این میزان ۶۶ میلیارد تومان گردش مالی اختصاص به قطعه‌سازان دارد.

وی اظهار امیدواری کرد: با امضای این قرارداد و مشارکت قطعه‌سازان به هدف ۴۰ درصدی ساخت داخل که قرار بود در جوینت ونچرها اتفاق بیفتد، دست پیدا کنیم.

رضایی در پایان با ابراز خوشحالی از حضور دانشگاه‌های تراز اول کشور در این تفاهم‌نامه آن را کاری ارزشمند خواند و رابطه گسترده‌تر صنعت و دانشگاه را در آینده نزدیک خواستار شد.

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.02)
1328.8
0.27
مثقال طلا (%0.97)
606500
59,000
سکه امامی (%0.93)
1501000
140,000
دلار (%0.82)
4434
360
یورو (%0.81)
5572
450
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.