اغلب روزنامه‌ها دوشنبه تعطیل هستند

اغلب روزنامه‌ها دوشنبه تعطیل هستند

بسیاری از روزنامه‌ها همزمان با تعطیلی روز دوشنبه (ششم آذر ماه)، منتشر نمی‌شوند.

در حالی که یکی از اصلی‌ترین مسائل مطبوعات کشور ما عدم انتشار نشریات و روزنامه‌ها در روزهای جمعه است، روزنامه‌ها در تعطیلات میان‌هفته‌ای نیز منتشر نمی‌شوند؛ مشکلی که بیشتر به سیستم چاپ و توزیع نشریات یا فراموش شدن ماهیت و ذات اصلی روزنامه‌ها بازمی‌گردد.

به گزارش تجارت‌نیوز، مهدی رحمانیان، مدیرمسئول روزنامه «شرق» با اشاره به تعطیلی روز ششم آذر ماه، اظهار کرد: روزنامه «شرق» در این روز منتشر نمی‌شود. اگر سیستم توزیع روزنامه‌ها در روزهای‌ تعطیل برقرار باشد، طبیعتا شرایط انتشار مطبوعات در روزهای تعطیل تغییر خواهد کرد.

همچنین محمدعلی پیرعلی، مدیرمسئول روزنامه «سیاست روز» نیز ضمن اعلام اینکه این روزنامه روز دوشنبه منتشر نمی‌شود، گفت: به طور کلی ما در روزهای تعطیلات رسمی منتشر نمی‌شویم. ولی طبیعتا اگر هم بخواهیم که این کار انجام شود سیستم چاپ و توزیع همراهی نمی‌کند.

حسین عبدالهی، مدیرمسئول روزنامه «آرمان امروز» نیز که دوشنبه منتشر نمی‌شود، در این زمینه خاطرنشان کرد: سیستم توزیع و چاپ و تعطیل بودن پیشخوان‌های روزنامه‌فروشی باعث می‌شود که روزنامه‌ها در روزهای تعطیل منتشر نشوند.

وی ادامه داد: بنده به طور کلی معتقدم که این تعطیلات به ویژه برای رسانه‌ها ضرر دارد و از اساس غلط است. مگر کار اطلاع‌رسانی و رسانه هم تعطیلی‌ دارد؟ اینها مشکلاتی است که معاونت مطبوعاتی باید به آنها رسیدگی کند، وگرنه که ذات رسانه اصلا با تعطیلی سازگار نیست.

«اطلاعات»، «قانون»، «ابتکار» و «همشهری» از دیگر روزنامه‌هایی هستند که اعلام کردند در روز ششم آذر ماه مهمان پیشخوان‌های روزنامه‌فروشی نخواهند بود.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند