افت‌وخیز سهام آسیا

افت‌وخیز سهام آسیا

روز سه‌شنبه پس از تضعیف وال‌استریت، حرکت اکثر سهام آسیایی کند شد و به دنبال خبر متهم شدن مدیر قبلی کمپین انتخاباتی ترامپ، دلار افت کرد.

روز سه‌شنبه پس از تضعیف وال‌استریت، حرکت اکثر سهام آسیایی کند شد و به دنبال خبر متهم شدن مدیر قبلی کمپین انتخاباتی ترامپ توسط بازرسانی که در مورد مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا تحقیق می‌کردند، دلار افت کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از رویترز، انتشار داده‌هایی که نشان‌دهده کند شدن رشد کارخانجات چین در ماه اکتبر، با سرعتی بیش از انتظار بودند، تمایل سرمایه‌گذاران محلی برای تبادلات ریسک‌دارتر را کاهش داد.

مبارزه پکن با آلودگی هوای زمستانی، بسیاری از کارخانجات فولاد، ذوب آهن و دیگر کارخاجات شمالی را مجبور کرد تولید خود را کاهش دهند و این به نشانه‌های زودهنگام کند شدن دومین اقتصاد بزرگ دنیا اضافه شد.

سهام شانگهای ۰.۳ درصد از ارزش خود را از دست داد و شاخص هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ هم ۰.۳۵ درصد افت کرد.

شاخص ام‌اس‌سی‌آی که گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه در خارج ژاپن است، ۰.۲ درصد بالا رفت.

نیکی ژاپن ۰.۳ درصد از ارزش خود را از دست داد درحالی‌که سهام استرالیا بدون تغییر باقی ماند و کوسپی کره جنوبی هم ۰.۳ درصد به ارزش خود افزود.

در معاملات دوشنبه وال‌استریت، شاخص‌ها از محدوده بالای رکوردی خود افت کردند که عواملی مثل سقوط غول داروسازی، مرک و گزارشاتی از این که قانونگذاران آمریکا در مورد کاهش تدریجی مالیات‌های شرکتی به جای کاهش یک‌باره آن مذاکره می‌کنند، در این امر موثر بودند.

دلار حول پایین‌ترین نرخ ۱۰ روزه خود، ۱۱۳.۰۲ ین، معامله شد.

به دنبال اخباری از این که مدیر قبلی کمپین انتخاباتی رییس‌جمهور ترامپ، پائول مانافورت با اتهاماتی روبرو شده است، و به دنبال آن احتیاط سرمایه‌گذاران، دلار ۰.۴ درصد از ارزش خود در برابر ین را ۱ ‌شبه از دست داد.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند