افت قابل توجه بورس‌های جهان

افت قابل توجه بورس‌های جهان

شاخص‌های اصلی بورس وال‌استریت در معاملات دیروز و پیش از جلسه بانک مرکزی آمریکا برای تعیین نرخ بهره روندی کاهشی داشتند که این روند امروز به بورس‌های آسیایی نیز رسید.

اکثر شاخص‌های مهم بورسی جهان در آخرین معاملات با افت محسوسی مواجه شدند.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از بلومبرگ؛ شاخص‌های اصلی بورس وال‌استریت در معاملات دیروز و پیش از جلسه بانک مرکزی آمریکا برای تعیین نرخ بهره روندی کاهشی داشتند که این روند امروز به بورس‌های آسیایی نیز رسید.

سهام شرکت‌های ژاپنی، استرالیایی و تکنولوژی رکورددار کاهش قیمت در شاخص «ام‌اس‌سی‌آی» آسیا-اقیانوسیه بودند.

پس از آن که جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا؛ اعلام کرد آماده است به جای سه مرتبه امسال چهار مرتبه نرخ بهره را افزایش دهد، شاخص «نزدک کامپوزیت» ۱.۸ درصد ریزش کرد.

میچل کوتچا، استراتژیست بازارهای نوظهور «تی‌دی‌سکیوریتیز» به بلومبرگ گفت: درحال حاضر شاهد عصبی بودن معامله‌گران هستیم و سرمایه‌گذاران ریسک گریز در کوتاه‌مدت بیشترین اثر منفی را روی بازارها دارند.

در ژاپن، شاخص «تاپیکس» ۰.۷ درصد و شاخص «نیک‌کی ۲۲۵» ۰.۹ درصد کاهش یافتند. شاخص «اس‌اندپی/ای‌اس‌ایکس ۲۰۰» استرالیا ۰.۶ درصد، شاخص «کسپی» کره جنوبی ۰.۴ درصد و شاخص «هانگ‌سنگ» هنگ‌کنگ ۰.۶ درصد کاهش یافتند. در چین شاخص «شانگهای کامپوزیت» ۰.۳ درصد عقب نشست.

در بازار ارز، یورو با ۰.۱ درصد کاهش به ۱.۲۳۴۵ دلار و پوند با ۰.۱ درصد افزایش به ۱.۴۰۳۶ دلار رسید. هر دلار به ۱۰۶.۲۴ ین رسید.

بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله وزارت خزانه‌داری آمریکا و دولتی استرالیا نسبتا ثابت ماند و به ترتیب بازده ۲.۸۵ درصد و ۲.۷۰ درصد را به ثبت رساند.

هر بشکه نفت خام «وست تگزاس اینترمدیت» با ۰.۳ درصد افزایش به ۶۲.۲۶ دلار رسید. هر اونس طلا نیز نسبتا بدون تغییر و در سطح ۱۳۱۶.۵۶ دلار باقی ماند.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند