کد خبر: 156978

افت ۵۸ واحدی بورس در فاز کاهشی خودرویی‌ها

در حالی آخرین روز معاملات بورس تهران در این هفته با روند کاهشی قیمت‌ها همراه شد که قندی‌ها مخالف جریان بازار، روند رو به رشد را از سر گرفتند. امروز همچنین قیمت سهام خودرویی‌ها، فلزات اساسی و گروه نفت عمدتا رو به کاهش بود.

بورس
سرویس بازار -

شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران امروز از ابتدای باز شدن معاملات با شیب آرامی روند رو به رشد را از سر گرفت، اما پس از مدتی وارد فاز کاهشی شد و در نهایت نسبت به روز گذشته ۵۸ واحد پایین رفت و در تراز ۸۳ هزار و ۶۷۴ واحدی ایستاد. شاخص کل هم‌وزن نیز با افت ۵۴ واحدی مواجه شد و به رقم ۱۷ هزار و ۶۳۴ واحدی رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، همچنین شاخص آزاد شناور با افت ۱۲۰ واحدی مواجه شد و تا رقم ۹۱ هزار و ۷۱۳ پایین آمد. شاخص بازار اول و دوم نیز ۵۷ و ۴۰ واحد افت کردند. امروز معاملات در نمادهایی از گروه فلزات اساسی، نفتی و خودرویی به روند رو به کاهش دماسنج بازار سرمایه دامن زد.

در معاملات امروز بورس نماد بانک ملت، پتروشیمی جم و شرکت ارتباطات سیار ایران به ترتیب با ۳۹، ۲۰ و ۱۵ واحد تاثیر مثبت، بیشترین نقش افزاینده را روی دماسنج بازار داشتند و در طرف مقابل فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و پالایش نفت اصفهان با ۲۲، ۱۶ و ۱۵ واحد تاثیر کاهنده، به روند نزولی دماسنج بازار سرمایه کمک کردند.

در آخرین روز معاملات این هفته در گروه فلزات اساسی حجم معاملات به ۵۰ میلیون سهم و اوراق مالی قابل توجه رسید و ارزش معاملات به بیش از ۱۳ میلیارد تومان بالغ شد. در این گروه روند قیمت‌های پایانی عمدتا رو به کاهش بود هر چند که سهم‌هایی توانستند حدود یک درصد در قیمت پایانی خود رشد داشته باشد.

نوسان قیمتی در گروه محصولات شیمیایی نیز عمدتا یک درصد به سمت بالا یا پایین بود. هرچند که روند کاهش قیمت در این گروه ملموس‌تر به نظر می‌رسید. شیمیایی‌ها امروز شاهد دست‌به‌دست شدن ۸۱ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۱ میلیارد تومان بودند و تعداد معاملات در این گروه به بیش از ۷۰۰۰ دادوستد منتهی شد.

در فضای کاهشی بورس امروز قندی‌ها بار دیگر مخالف جریان بازار عمل کرده و توانستند به جز در دو سهم در قیمت پایانی رشد کنند. البته این رشد چندان پایدار نبود به طوری که اکثر سهم‌ها افزایش کمتر از نیم‌درصد را در قیمت پایانی شاهد بودند.

در آخرین روز معاملات تالار شیشه‌ای، خودرویی‌ها شامل معامله ۸۳ میلیون سهم بودند که ارزش آنها مجموعا به ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان می‌رسید. عمده سهم‌ها در این گروه نیز روند رو به کاهش در قیمت پایانی داشتند به طوری که نماد سایپا که جزو پر معامله‌ترین سهم‌های امروز بود در روند رو به کاهش شاخص کل تاثیر بسزایی داشت.

امروز شاخص کل فرابورس ایران نیز با افت ۲.۹ واحدی همراه شد و به رقم ۹۴۸.۴ رسید. ارزش معاملات این بازار به رقم ۱۱۳ میلیارد تومان بالغ شد و حجم معاملات عدد ۲۲۰ میلیون سهم و اوراق مالی را رقم زد. نماد سه شرکت سهامی ذوب‌آهن اصفهان، تولید برق دماوند و پتروشیمی مارون سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را روی شاخص کل فرابورس گذاشتند.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.