افت ۸۵ درصدی قیمت میوه‌های نوبرانه

افت ۸۵ درصدی قیمت میوه‌های نوبرانه

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با اشاره به اینکه قیمت میوه‌های نوبرانه در حال حاضر نسبت به فروردین ماه با کاهش ۸۵ درصدی مواجه شده است، گفت: نوسانات قیمت انبه در یکی دو هفته اخیر ممکن است به دلیل جابجایی فصل یا مشکلات کشور صادر کننده این محصول باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، اسدالله کارگر با بیان اینکه نرخ میوه و صیفی در هفته جاری تغییر نکرده و قیمت‌ها از اول تیرماه به ثبات رسیده است، گفت: تقریبا در هیچ کالایی تغییر قیمت به خصوصی نداشتیم و بازار میوه و صیفی آرام بوده است.

وی اضافه کرد: البته در یکی دو هفته گذشته قیمت انبه با نوسان همراه شده است و براساس گزارشات رسیده تا ۶۰ هزارتومان هم فروخته شده در حالی که قیمت آن ۳۵ تا ۴۰ هزار تومان است. علت این افزایش قیمت نیز به کشورهای صادرکننده انبه باز می‌گردد. زیرا انبه میوه وارداتی است و تغییر قیمت آن ممکن است به دلیل جابجایی فصل یا مشکلات کشور صادر کننده باشد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در پاسخ به این سوال که ایا افزایش نرخ ارز می‌تواند یکی از دلیل افزایش قیمت این میوه وارداتی باشد یا خیر، گفت: موز هم میوه وارداتی است ولی در حال حاضر قیمت آن بین ۹ تا ۱۱ هزار تومان است. افزایش نرخ ارز ربطی به این موضوع ندارد زیرا حتی اگر خریدار با قیمت بالایی میوه را خریداری کند با توجه به فصل گرما و احتمال فاسد شدن آن باید سریعا میوه را در بازار به فروش برساند.

وی در پایان گفت: قیمت میوه‌های نوبرانه در حال حاضر نسبت به فروردین ماه با ۸۵ درصد کاهش مواجه شده و علت آن نیز ورود انبوه میوه‌های نوبرانه به بازار است.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند