کد خبر: 230907

۸ نکته برای افزایش کارآیی در کسب‌وکارهای استارتاپی

«سام آلتمن» رئیس کمپانی «وای کامبیناتور» معتقد است: «اینکه شما روزی ۱ درصد بهره‌وری داشته باشید به مراتب بهتر از آن است که در یک روز ۱۰ درصد کارها را انجام دهید.» آلتمن ۸ نکته برای افزایش کارآیی را عنوان می‌کند که موجب خواهد شد بهترین بهره را از زمان ببرید.

سرویس کسب‌وکار -

محسن حسینی: بهره‌وری مانند پول و سرمایه، در طول زمان افزایش پیدا می‌کند. چند دقیقه اینجا و دقایقی آنجا، زمان به دست می‌آید اگر تلاش‌ها برای جمع‌آوری زمان مورد نیاز متمرکز باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، «سام آلتمن» رئیس کمپانی «وای کامبیناتور» معتقد است: «اینکه شما روزی یک درصد بهره‌وری داشته باشید به مراتب بهتر از آن است که در یک روز ۱۰ درصد کارها را انجام دهید.» آلتمن ۸ نکته برای افزایش کارآیی را عنوان می‌کند که موجب خواهد شد بهترین بهره را از زمان ببرید.

جلو زیان را بگیرید:

اگر در مسیر اشتباه قرار داشته باشید، مهم نیست که با چه سرعتی حرکت می‌کنید. مهم است که با قدرت به توسعه کار خود بپردازید و بر ایده‌های مورد نظر متمرکز بمانید. با پرداختن به کارهای بی‌اهمیت روحیه و انگیزه خود را از دست خواهید داد.

برای خود فراغت داشته باشید:

آلتمن در اتاق خود زمینه را برای مطالعه در نظر گرفته و گاهی نیز برای تفریح به طبیعت پناه می‌برد. گذراندن وقت با افراد خوش‌فکر نیز می‌تواند به غنی‌شدن فکر جهت فعالیت‌های استارتاپی و کارآفرینی کمک کند. فکر کردن به اولویت‌های برنامه‌ریزی در چنین شرایطی مهیا می‌شود.

کاری را انجام دهید که دوستش دارید:

کار سختی است که به موضوعی توجه کنید و اهمیت دهید که کمترین اهمیتی برایتان ندارد. اگر چنین شرایط برای شما رخ داد به سرعت وظایفی ه در دایره علاقه‌تان نیست را منتقل کنید تا سرعت و کارآیی‌تان افت نکند.

برای یادگیری زمان بگذارید:

با یادگیری آنچه نسبت به انجامش مشتاق هستید می‌توانید توان و کارآیی خود را افزایش دهید. داشتن همکاران باهوش و خلاق که شما را به انجام کارهای سخت نشویق می‌کنند می‌تواند زمینه‌ساز رشد شما شود.

هدف‌گذاری کنید و فهرست تهیه کنید:

آلتمن توصیه می‌کند برای هر روز، هفته، ماه و سال‌تان فهرستی از اقدامات لازم را تهیه کنید. با تهیه این فهرست‌ها می‌توانید سرعت پیشرفت خود را به درستی ارزیابی کنید. صرف زمان برای تهیه فهرست موجب می‌شود در اقدامات خود شتاب بیشتری داشته باشید.

فقط بگویید نه:

با بی‌رحمی به کارهایی که در اولویت‌های پایین قرار دارد «نه» بگویید. در ارتباط با جلسات نیز بهترین و مفیدترین جلسه در ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قابل برگزاری است و اختصاص زمانی طولانی‌تر از این میزان، اتلاف آشکار وقت و انرژی است.

هوشمندانه کار کنید:

دنبال کردن میزان بهره‌وری به تنهایی مفید نیست. ابتدا وظایف را اولویت بندی کرده و سپس هوشمندانه کار را دنبال کنید.

شیوه زندگی خود را بهینه‌سازی کنید:

بهترین روش زیستن که مناسب شماست را انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی ورزش می‌کنید و رژیم غذایی مفیدی را دنبال می‌کنید. اگر سالم نباشد از پس کارهای سخت بر نمی‌آیید. فضای کاری خود را به بهترین شکل پیکربندی کنید و عواملی که تمرکزتان را برهم می‌زند از بین ببرید.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.86)
1324.2
11.3
مثقال طلا (%0.11)
733200
800
سکه امامی (%2.82)
1770000
50000
دلار (%0)
4200
یورو (%0.07)
6805
5
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.