افزایش بی‌اعتمادی به خودروهای خودران

افزایش بی‌اعتمادی به خودروهای خودران

تحقیق انجام شده از سوی انجمن خودروی آمریکا حاکی از تغییر رویکردها نسبت به خودروهای خودران است. براساس این تحقیق، ۷۳ درصد از رانندگان آمریکایی از خودروهای خودران هراس دارند که این تعداد در مقایسه با ماه ژانویه ۱۰ درصد افزایش داشته است.

تحقیق انجام شده ازسوی انجمن خودروی آمریکا حاکی از تغییر رویکردها نسبت به خودروهای خودران است. براساس این تحقیق، ۷۳ درصد از رانندگان آمریکایی از خودروهای خودران هراس دارند که این تعداد در مقایسه با ماه ژانویه ۱۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، افراد مسن بیشترین تغییر رویکرد را در این زمینه داشته‌اند و ۶۴ درصد آنها نظر منفی خود را اعلام کرده‌اند، در حالی که اواخر سال ۲۰۱۷ این میزان ۴۹ درصد بوده است.

در این مورد، مدیر مهندسی خودرو و ارتباطات صنعتی در انجمن خودروی آمریکا، گفت: با وجود پتانسیل این خودروها برای ایمن‌تر کردن جاده‌ها، در طولانی مدت مشتریان انتظارات زیادی برای ایمنی آنها دارند؛ گزارشات ما نشان می‌دهد هر حادثه‌ای در رابطه با یک خودرو خودران می‌تواند بر اعتماد مشتریان تاثیرگذار باشد و این موضوع عاملی اثرگذار بر مقبولیت خودروهای خودران است.

به اعتقاد کارشناسان، این تغییر رویکرد می‌تواند نتیجه تصادفات مربوط به خودروهای خودران باشد. به‌عنوان مثال، در ماه مارس گذشته، یک خودروی خودران اوبر باعث مرگ یک عابرپیاده شد.

 

منبع: دنیای اقنصاد

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند