افزایش بی‌سابقه دلار‌های تقلبی در بازار

افزایش بی‌سابقه دلار‌های تقلبی در بازار

همزمان با ریزش قیمت‌ها در بازار ارز و افزایش مراجعه مردمی به این بازار، خرید و فروش دلارهای تقلبی نیز شدت گرفته است.

کاهش قیمت در بازار ارز موجب شده تا این روزها جمع زیادی دارندگان ارزهای خارجی، در شهرهای مختلف کشور و به خصوص تهران راهی مراکز خرید و فروش ارز شوند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در هیاهویی که بسیاری به دنبال فروش ارز خود هستند تا کمتر ضرر کنند عده‌ای هم راهی بازار ارز می‌شوند تا پس انداز خود را به دلار و سایر ارزها تبدیل کنند. در اصل اینکه اقدام به خرید ارز در این روزها به صلاح است یا خیر، کارشناسان اقتصادی هشدار داده‌اند که خرید در قیمت های هیجانی به صرفه نیست.

ولی نکته مهمی که این روزها در بازار ارز مشهود است، فروش دلارهای تقلبی به برخی افراد تازه وارد در بازار است؛ این روزها برخی از دلال‌ها با اعلام قیمت های کمتر از نرخ بازار، سعی در گمراه کردند گروهی از مردم دارند که سررشته‌ای در این بازار ندارند و فقط می‌خواهند دلار بخرند!

مشاهده عینی از بازار ارز حکایت از آن داشت که برخی از دلال‌ها هرچند قیمت فروش ارز شان کمتر از سایر دلال‌های خیابان فردوسی است ولی اندکی تأمل در دلارهای فروشی شان نشان میدهد که این افراد می‌خواهند با دلارهای تقلبی سر مردم ناآشنا به بازار ارز، کلاه بگذارند.

به مردم توصیه می کنیم که حتما هنگام معامله ارزی نسبت به اسکناس دریافتی از سوی دلال‌ها حساس باشند و در صورت عدم تشخیص جعل از اصل، از افراد مطلع کمک بگیرند.

 

منبع:‌ تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند