افزایش تولید برنج ایرانی در سال جاری

افزایش تولید برنج ایرانی در سال جاری
رئیس جهاد کشاورزی مازندران گفت: با توجه به شرایط مساعد آب و هوایی، توزیع مناسب بذر، کود، سم و ماشین آلات، پیش‌بینی می‌شود که تولید در مقایسه با سال گذشته ۱۰ الی ۱۵ درصد افزایش یابد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بخش کشاورزی از حیث شرایط آب و هوایی مشکل خاصی ندارد. با توجه به وضعیت مناسب تولید برنج به عنوان یکی از مهم‌ترین محصولات راهبردی پیش‌بینی می‌شود که اگر مشکل خاصی از قبیل سیل و باران‌های شدید در تولید پیش نیاید، در زمان برداشت با کاهش نرخ برنج در بازار روبرو خواهیم شد.

علی اکبریان، نایب‌رئیس انجمن برنج با اشاره به آخرین وضعیت تولید برنج اظهار داشت: با توجه به شرایط مناسب آب و هوایی و محدودیت کشت در سایر استان‌ها پیش‌بینی می‌شود که امسال ۲ میلیون و ۳۰۰ الی ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تن برنج در استان‌های شمالی تولید شود.

افزایش ۱۰ الی ۱۵ درصدی تولید در راه است

دلاور حیدرپور، رئیس جهاد کشاورزی مازندران گفت: با توجه به شرایط مساعد آب و هوایی، توزیع مناسب بذر، کود، سم و ماشین آلات، پیش‌بینی می‌شود که تولید در مقایسه با سال گذشته ۱۰ الی ۱۵ درصد افزایش یابد.

به گفته وی سال زراعی ۹۴ – ۹۵ حدود یک میلیون و ۲۸۰ هزارتن شلتوک تولید شد که انتظار می‌رود امسال به یک میلیون و ۳۵۰ الی یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن برسد.

حیدرپور تصریح کرد: کشت رِتون سال گذشته در ۲۱۰ الی ۲۱۵ هزار هکتار سال گذشته برای جبران کاهش سطح کشت به دنبال محدودیت تولید امسال ۱۰ الی ۱۶ درصد افزایش داشته است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند