افزایش ۴۴ هزار دلار به بدهی آمریکا در هر ثانیه

افزایش ۴۴ هزار دلار به بدهی آمریکا در هر ثانیه

بررسی‌ها نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۸ رقم ۱.۳۷ تریلیون دلار به بدهی عمومی آمریکا اضافه شد و هر ثانیه ۴۴ هزار دلار به بدهی عمومی آمریکا افزوده شده است.

به گزارش تجارت‎‌نیوز به نقل از راشاتودی، براساس آخرین آمار ارائه شده از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا، بدهی عمومی آمریکا طی سال ۲۰۱۸ مبلغ ۱.۳۷ تریلیون دلار افزایش یافته است.

در روز ۲۰ دسامبر بدهی عمومی آمریکا معادل ۲۱.۸۶۳۶۳۵ تریلیون دلار بوده است که نسبت به ۲۰.۴۹۵۸۷۴ تریلیون دلار روز ۲۵ دسامبر سال ۲۰۱۷ به میزان ۱.۳۷ تریلیون دلار افزایش یافته است.

بر مبنای جمعیت کنونی آمریکا که معادل ۳۲۸.۰۸۲ میلیون نفر است و این رقم از سوی اداره آمار آمریکا ارائه شده است بدهی عمومی آمریکا در سال ۲۰۱۸ به ازای هر نفر ۴ هزار و ۱۷۸ دلار اضافه شده است.

بنا به آمار ارائه شده از سوی اداره آمار آمریکا، در سال ۲۰۱۸، تعداد ۱۲۷.۵۸۶ میلیون خانوار در آمریکا زندگی می‌کردند که براساس افزایش ۱.۳۷ تریلیون دلاری بدهی عمومی این کشور، هر خانوار آمریکایی ۱۰ هزار و ۷۴۳ دلار نسبت به سال گذشته بدهکارتر شده است.

یک محاسبه ساده نشان می‌دهد در واقع در سال ۲۰۱۸ هر ثانیه ۴۴ هزار دلار و یا به عبارت دقیق‌تر ۴۳ هزار و ۴۴۲ دلار به بدهی عمومی آمریکا اضافه شده است.

انتظار می‌رود طی چند روز آینده بدهی عمومی ایالات متحده از مرز ۲۲ تریلیون دلار عبور کند و پیش‌بینی‌ می‌شود ادامه روند کنونی مخارج آمریکا بدهی عمومی این کشور طی ۱۰ سال آینده را به ۳۳ تریلیون دلار برساند.

منبع: فارس

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند