خبر جدید درباره افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی

خبر جدید درباره افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی

مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس گفت: مبلغ مجوزهای صادره برای افزایش سرمایه در سال ۹۸ رشد ۷۵ درصدی داشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، علی بیگ‌زاده، مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص تعداد افزایش سرمایه‌های ثبت شده در سال ۹۸ بیان داشت: در سال ۹۸ مجوز انجام افزایش سرمایه ۱۴۶ شرکت در مدیریت نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس صادر شده است.

وی در این خصوص ادامه داد: مبلغ مجوزهای صادره برای افزایش سرمایه ناشران ثبت شده نزد سازمان در سال ۹۸ نسبت به سال قبل رشد ۷۵ درصدی داشته است این در حالی است که افزایش سرمایه از محل سود انباشته و مطالبات و آورده نسبت به سال قبل رشد ۶۴ درصدی داشته است.

مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس در این خصوص اشاره داشت: مجوزهای صادره برای عرضه عمومی سرمایه‌ای، بدهی و همچنین آغاز معاملات ثانویه در سال ۹۸ بالغ بر ۲۱۰ هزارمیلیارد تومان بوده، این در حالی است که این رقم در سال ۹۷ مبلغ ۱۱۴ هزار میلیارد بوده است.

بیگ‌زاده در ادامه افزود: بر اساس آمار منتشر شده شرکت‌های سهامی در سال ۹۸، بر اساس مجوزهای صادره، ۶۲ درصد افزایش سرمایه‌ها از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها، ۲۱ درصد از محل سود انباشته، ۱۲ درصد از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی و مابقی ازمحل اندوخته‌ها تأمین مالی شده است.

منبع: ایرنا 

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند