کد خبر: 189061

افزایش سهام کداک با پیوستن این شرکت به ارزهای دیجیتال

به‌دنبال اعلام اینکه شرکت کداک، محصولی را با استفاده از شبکه بلاک‌چین به‌راه می‌اندازد؛ ارزش سهام این شرکت بیش از دو برابر شد.

سرویس اقتصاد جهان -

به‌دنبال اعلام اینکه شرکت کداک محصولی را با استفاده از شبکه بلاک‌چین به‌راه می‌اندازد ارزش سهام این شرکت بیش از دو برابر شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از بیزنس اینسایدر؛ به‌دنبال اعلام اینکه شرکت کداک که یکی از تاثیرگذارترین شرکت‌ها در تاریخ عکاسی است، محصولی را با استفاده از شبکه بلاک‌چین به‌راه می‌اندازد؛ ارزش سهام این شرکت بیش از دو برابر شد.

قیمت هر سهم شرکت کداک با ۳.۹۵ دلار یا ۱۲۷.۴ درصد افزایش به ۷.۰۵ دلار رسید.

کداک جدیدترین شرکتی است که توانسته است با انتشار یک بیانیه در ارتباط با بلاک‌چین، که تکنولوژی اساسی ارزهای دیجیتال مثل بیت‌کوین و اتروم است، توجهات را به‌سوی خود جلب کند و باعث جهش در ارزش سهام شرکت شود.

اما به‌نظر می‌رسد، پروژه جدید کداک که شامل سیستمی برای مدیریت حقوق مربوط به عکس‌ها و ارز دیجیتال مربوط به آن است، تلاشی جدی برای حل مشکلی واقعی است.

مدیر اجرایی ارشد کداک، جف کلارک در بیانیه‌ای گفت: برای بسیاری از افراد در صنعت تکنولوژی، بلاک‌چین و ارزهای دیجیتال، عباراتی جذاب به حساب می‌آیند اما برای عکاسانی که مدت‌هاست به سختی به دنبال این هستند که حقوق مربوط به اثرهای خود و چگونگی استفاده از آن‌ها را کنترل کنند این عبارات جذاب، کلیدی برای حل مشکلی هستند که به نظر حل نشدنی می‌آمد.

سیستم خدمات مدیریت حقوق کداک‌وان، طوری طراحی شده است تا به عکاسان اجازه دهد عکس‌های دارای کپی‌رایت خود و نحوه استفاده از آن‌ها را در اینترنت ردیابی کنند.

این ویژگی یکی از قابلیت‌های شبکه بلاک‌چین است تا با ثبت دیجیتالی هر اثر بتوان مالکیت کالاهای دیجیتال و دارایی‌های معنوی را ردیابی کرد.

کداک می‌گوید این سیستم به طور اتوماتیک وب را مورد بررسی قرار می‌دهد تا استفاده از عکس‌هایی که در این سیستم ثبت شده‌اند را ردیابی کند و وقتی با استفاده‌های بدم مجوز روبرو شود با کمک این سیستم، عکاسان می‌توانند دستمزد کار خود را دریافت کنند.

در پروژه حقوق مربوط به عکس کداک، که با همکاری شرکت توسعه بلاک‌چین، ون دیجیتال میسر شده است، از یک ارز دیجیتال به نام کداک‌کوین استفاده خواهد شد. وقتی عکاسان با استفاده از کداک‌وان عکس‌های خود را ثبت می‌کنند، به آن‌ها به وسیله کداک‌کوین پرداخت خواهد شد که در نهایت می‌توانند آن را با دلار تبادل کنند.

کداک‌کوین در ۳۱ ژانویه از طریق آن‌چه که به آن ارائه اولیه سکه مجازی می‌گویند به فروش خواهد رسید و شرکت کداک در این تاریخ تعداد مشخصی سکه مجازی را به معرض فروش خواهد گذاشت.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.07)
1334.7
0.8
مثقال طلا (%0.25)
735800
1800
سکه امامی (%0)
1820000
دلار (%0)
4200
یورو (%0)
6800
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.