افزایش شاخص‌ بازارهای سهام جهانی

افزایش شاخص‌ بازارهای سهام جهانی

شاخص بازارهای سهام جهان تحت تاثیر بالا رفتن سود در آسیا و افزایش اندک ارزش سهام اروپا و آمریکا به بالاترین مقدار خود رسید و رکورد زد

شاخص بازارهای سهام جهان تحت تاثیر بالا رفتن سود در آسیا و افزایش اندک ارزش سهام اروپا و آمریکا به بالاترین مقدار خود رسید و رکورد زد.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از رویترز، شاخص بازارهای سهام جهانی افزایش یافت و سهام انرژی آمریکا در شاخص اس‌اند‌پی۵۰۰ بیشترین سود را به‌دست آورد.

از طرفی قیمت نفت پس از اینکه در هفته گذشته به بالاترین مقدار خود از ماه می تاکنون رسیده بود، با رکورد زدن مقدار صادرات اوپک در ماه گذشته و رسیدن تولید این گروه به بیشترین میزان سال ۲۰۱۷، افت کرد و تحت فشار قرار گرفت. هرچند هر دو بنچ مارک نفت، برنت و تگزاس غرب، همچنان خیلی بالاتر از پایین‌ترین مقادیر امسال خود هستند.

داده‌های اقتصادی قوی جهانی و درآمدهای روبه‌رشد شرکت‌ها در ایالات متحده، از بالا رفتن ارزش سهام پشتیبانی کرد و شاخص صنعتی داوجونز به بالاترین میزان خود دست یافت و برای نهمین بار پیاپی رکورد زد.

متوسط سود روزانه در این ۹ مرتبه افزایش ارزش شاخص صنعتی داو جونز، ۰.۲۶ درصد بود.

رابرت پاولیک، استراتژیست ارشد بازار در شرکت «بوستون پرایوت ولس» در نیویورک میگوید: امروز نمی‌توان در هیچ زمینه‌ای اظهار نظر قطعی کرد چرا که در حالی که به پایان دوره سوددهی سهام نزدیک می‌شویم و این هفته هم خبر مهم اقتصادی در راه نیست، هیچ دلیلی برای اینکه فروشنده سهام باشیم و یا اینکه خریدار سهام باشیم، وجود ندارد.

میانگین صنعتی داو جونز ۲۵.۶۱ امتیاز یا ۰.۱۲ درصد افزایش پیدا کرد و به مقدار ۲۲۱۱۸.۴۲ رسید. شاخص ای‌آمد‌پی ۵۰۰ ۴.۰۸ امتیاز یا ۰.۱۶ درصد رشد کرد و به ۲۴۸۰.۹۱ رسید و شاخص ترکیبی نسدق با افزایش ۳۲.۲۱ امتیاز یا ۰.۵۱ درصد به ۶۳۸۳.۷۷ رسید.

 

منبع: مهر

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند