افزایش عوارض آزادراه‌ها مطابق قانون باشد

عضو کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر ضرورت رعایت قانون در هر نوع تغییری در نرخ عوارض آزادراهی، گفت: ارتقا کیفیت مسیرها ملاک افزایش نرخ عوارض باشد.
افزایش عوارض آزادراه‌ها مطابق قانون باشد

شهرام کوسه غراوی، با اشاره به برخی زمزمه‌ها مبنی بر افزایش نرخ عوارض آزاد راه‌ها در سال آینده، گفت: مجلس با افزایش نرخ عوارض در صورتی که در چارچوب قانون صورت بگیرد مخالفتی ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بسیاری از مواقع افزایش نرخ عوارض بدون در نظر گرفتن بهبود وضعیت راه‌ها صورت می‌گیرد، افزود: هر نوع افزایش نرخی در بحث عوارض بزرگراهی باید توام با بهسازی و نوسازی مسیرها باشد.

نیازمند به توسعه آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها هستیم

نماینده مردم مینودشت، کلاله و گالیکش در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه توسعه راه‌ها و بزرگراه‌ها نیاز ضروری کشور است، تصریح کرد: با توجه به ضرورت واگذاری امور به بخش خصوصی باید انگیزه کافی برای حضور سرمایه گذار در امور عمرانی وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه در نظر گرفتن نرخ عوارض بزرگراهی متناسب با وضعیت جاده‌ها می‌تواند انگیزه خوبی برای سرمایه‌گذار باشد، گفت: شاید افزایش نرخ عوارض بزرگراهی مورد انتقاد مردم در ابتدا قرار بگیرد اما در صورتی که کیفیت مترقی جاده‌ها مواجه شوند به طور حتم راضی به رشد نرخ‌ها خواهند بود.

محل هزینه کرد افزایش نرخ عوارض آزادراهی مشخص باشد

کوسه غراوی ادامه داد: نکته مورد انتقاد و به حق مردم این است که افزایش نرخ عوارض بزرگراهی بدون بهبود وضعیت مسیرها صورت می‌گیرد و مردم از محل هزینه کرد افزایش نرخ‌ها نگران هستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه بسیاری از آزادراه‌ها و بزرگراه‌های ما با مشکلات عدیده مواجه هستند، گفت: رفع نقاط حادثه خیز، نصب علایم لازم و همچنین بهبود وضعیت مسیرها از ملزوماتی است که افزایش مطابق قانون نرخ عوارض را توجیه می‌کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه دولت بیش از نرخ و مدت زمان مشخص شده در قانون مجاز به اخذ عوارض بزرگراهی نیست، افزود: در صورتی که تخلفی در این موضوع یا افزایش بدون ارتقا کیفیت مسیرها صورت بگیرد باید دستگاه‌های مسئول با ورود خود جلوی تخلف را بگیرند.

 

منبع: خانه ملت

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز