افزایش غلظت آلاینده‌ها تا سه روز آینده ادامه دارد

افزایش غلظت آلاینده‌ها تا سه روز آینده ادامه دارد

براساس نقشه‌های هواشناسی طی سه روز آینده به دنبال پایداری شرایط جوی کشور، افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهر‌های پرجمعیت همچنان ادامه خواهد داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، براساس آخرین نقشه‌های هواشناسی، طی سه روز آینده برای اغلب مناطق کشور جوی آرام و پایدار پیش‌بینی می‌شود، از این رو افزایش غلظت آلاینده‌ها به خصوص در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت همچنان ادامه خواهد داشت.

در همین مدت با جنوبی شدن جریانات بر روی سواحل دریای خزر به خصوص در نیمه غربی آن و استان اردبیل، افزایش ۳ تا ۵ درجه‌ای دما به همراه وزش باد نسبتا شدید را خواهیم داشت.

از اواخر وقت چهارشنبه و طی روز پنج شنبه سامانه‌ای بارشی از شمال غرب و غرب وارد کشور خواهد شد که سبب بارش در این مناطق می‌شود.
روز جمعه با تداوم فعالیت این سامانه در نوار غربی کشور، برای مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

کاهش دما برای سواحل شمالی کشور در راه است

روز شنبه از شدت بارش در نوار غربی کاسته شده و شاهد بارش‌های پراکنده در این مناطق، بخش‌هایی از مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق خواهیم بود، ضمن اینکه در این روز با شمالی شدن جریانات بر روی دریای خزر برای سواحل شمالی کشور بارش و کاهش دما پیش‌بینی می‌شود.

منبع: خبرنگاران جوان

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند