کد خبر: 220359

افزایش فرصت‌های شغلی در منطقه یورو و اتحادیه اروپا

طبق آمارهای منتشر شده توسط دفتر آمار اتحادیه اروپا، فرصت‌های شغلی منطقه یورو در سه ماهه منتهی به سال ۲۰۱۷ به طور متوسط دو درصد رشد داشته است.

رئیس بانک مرکزی اروپا اقتصاد منطقه یورو همچنان نیازمند بسته محرک اقتصادی است
سرویس اقتصاد جهان -

این میزان، بیش از ۱.۹ درصد افزایش سه ماهه سوم و ۱.۷ درصد افزایش سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ است. در سطح اتحادیه اروپا نیز رشد اقتصادی سه ماهه چهارم به نسبت سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ تغییری نکرده است اما بیشتر از افزایش ۱.۸ درصدی سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ است.

به گزارش تجارت‌نیوز، همچنین بیشترین افزایش در فرصت‌های شغلی، هم در منطقه یورو و هم در اتحادیه اروپا متعلق به بخش خدمات با افزایش ۲.۳ درصدی است.

در بین کشورهای مختلفی که آمارهای آن‌ها در دسترس بود، بیشترین افزایش نرخ فرصت‌های شغلی در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ در کشور چک با افزایش ۴.۴ درصدی، بلژیک با افزایش ۳.۴ درصدی و آلمان با افزایش ۲.۸ درصدی به ثبت رسیده است و کمترین افزایش‌ها هم متعلق به یونان با افزایش ۰.۱ درصدی، اسپانیا با افزایش ۰.۷ درصدی و پرتغال با افزایش ۰.۸ درصدی بوده است.

فرصت شغلی به عنوان موقعیت‌های شغلی تازه ایجاد شده، اشغال نشده و یا آن‌هایی که در آینده‌ای نزدیک ایجاد خواهند شد، تعریف می‌شود که کارفرما فعالانه به دنبال یافتن متقاضی مناسب در خارج از بنگاه خود است.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.16)
1343.1
2.1
مثقال طلا (%0.08)
736100
600
سکه امامی (%0)
1829000
دلار (%0)
4200
یورو (%0)
6775
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.