افزایش مجدد قیمت تخم‌مرغ

افزایش مجدد قیمت تخم‌مرغ
یک مقام مسئول گفت: اکنون هر کیلو تخم‌مرغ درب مرغداری به دلیل کمبود تولید 7 هزار و 500 و شانه‌ای 13 هزار و 700 تومان است.

ناصر نبی‌پور رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران از افزایشقیمت تخم‌مرغ در بازار خبر داد و گفت: اکنون هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری به دلیل کمبود تولید۶ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار و ۵۰۰ و شانه‌ای ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با انتقاد از نرخ بالای تخم مرغ در خرده فروشی‌ها، افزود: با توجه به کمبود نظارت، خرده‌فروشان به نرخ‌های دلخواه اقدام به عرضه محصول می‌کنند.

این مقام مسئول از توزیع تخم‌مرغ با نرخ مصوب ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان در میادین میوه و تره بار خبر داد و گفت: براساس سهمیه‌ای که دولت برای مرغداران مکلف کرده، آن‌ها موظف به توزیع تخم‌مرغ با نرخ مصوب به میادین هستند.

نبی‌پور با اشاره به اینکه ۸۳ درصد مرغ تخم‌گذار معدوم شده است، گفت: با توجه به روند بیماری آنفلوانزای حاد پرندگان، ۲۵ میلیون قطعه مرغ معدوم شدند که از این تعداد ۲۰ میلیون مرغ تخم‌گذار از بین رفتند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه استان‌های اصلی تولید کماکان درگیر بیماری آنفلوانزا حاد پرندگان است، بیان کرد: هم اکنون اکثر کشورهای دنیا درگیر این بیماری هستند و از طرفی سازمان دامپزشکی، پول و حمایت لازم برای جلوگیری از این بیماری را ندارد و دست خالی نمی‌تواند کاری را از پیش ببرد.

وی درباه آخرین وضعیت خسارت به واحدهای مرغداری، افزود: براساس اعلام صندوق بیمه، تاکنون بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان خسارت به واحدهای مرغداری وارد شد که ۱۳۰ میلیارد تومان غرامت مرغداران تا شهریور به طور کامل تسویه حساب شده و ۳۰ میلیارد دیگر از غرامت واحدها که از مهر ماه گرفتار بیماری شدند در حال پرداخت است.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار، تصریح کرد: با توجه به کاهش قابل توجه تولید، نوسان نرخ ارز و عدم صرفه اقتصادی واردات، نرخ تخم‌مرغ در روزهای آتی غیر قابل پیش‌بینی است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند