کد خبر: 216595

افزایش مجدد قیمت تخم‌مرغ

رئیس هیات‌مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار تهران با بیان اینکه هم‌اکنون میانگین قیمت هرکیلوگرم تخم‌مرغ درب مرغداری حدود ۷۸۰۰ تا ۸۰۰۰ تومان است، اظهار داشت: قیمت این کالا چند روزی در بازار کاهش یافته بود اما مجددا نرخ آن افزایش پیدا کرده است.

سرویس کسب‌وکار -

رئیس هیات‌مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار تهران با بیان اینکه میانگین قیمت تخم‌مرغ درب مرغداری به ۸۰۰۰ تومان رسیده است، گفت: کنترل آنفلوانزا به همت ما انجام نشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، ناصر نبی‌پور با بیان اینکه هم‌اکنون میانگین قیمت هرکیلوگرم تخم‌مرغ درب مرغداری حدود ۷۸۰۰ تا ۸۰۰۰ تومان است، اظهار داشت: قیمت این کالا چند روزی در بازار کاهش یافته بود اما مجددا نرخ آن افزایش پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه با مشکل کمبود تخم‌مرغ در بازار مواجه هستیم، گفت: واردات درحال انجام است اما در میزان آن مقداری اغراق می‌شود.

رئیس هیات‌مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران با بیان اینکه قیمت تخم‌مرغ در ایام عید کاهش می‌یابد، افزود: همیشه قیمت این کالا از ۲۰ اسفند به بعد دچار افت می‌شود.

نبی‌پور در بخش دیگری از سخنان خود درباره آخرین وضعیت آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور نیز گفت: بیماری در کشور تقریبا کنترل شده اما کنترل شدن آن به همت ما نبوده بلکه چون مرغداری‌های زیادی در کشور معدوم شده‌اند و تراکم جمعیت مرغ‌ها کاهش یافته، روند بیماری نیز کند شده است، در واقع مرغداری وجود ندارد که درگیر شود.

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر نیز برخی استان‌ها هنوز درگیر این بیماری هستند، افزود: استان‌های مذکور جزو استان‌های پرتولید محسوب نمی‌شوند.

نبی‌پور درباره اینکه شیوع بیماری آنفلوانزا در سال جاری چقدر خسارت به صنعت مرغ تخم‌گذار وارد کرد؟، گفت: امسال حداقل ۲۴ تا ۲۵ میلیون قطعه مرغ از بین رفت ضمن اینکه در سال جاری نسبت به سال قبل، مرغ‌های معدوم شده سن کمتری داشتند و جوان‌تر بودند.

وی اضافه کرد: سال گذشته میانگین سن مرغ‌های معدومی ۶۰ هفته و امسال کمتر از ۴۰ هفته بود؛ با توجه به اینکه تولید این مرغ‌ها از حدود ۲۱ هفتگی شروع می‌شود، می‌توان گفت امسال احتمالا میزان خسارت ۲ برابر سال گذشته بوده است.

نبی‌پور درباره اینکه آیا پرداخت خسارت‌ها به مرغداران درحال انجام است، گفت: بیمه به‌صورت درصدی مبالغی را به مرغداران پرداخت می‌کند و این مساله مشکل صندوق بیمه نیست بلکه دولت باید منابع در اختیار آنان قرار بدهد.

وی افزود: وقتی که میزان خسارت مرغدار بالاست و خسارت‌ها به‌صورت درصدی پرداخت می‌شود، عملا چیزی دست تولیدکنندگان را نمی‌گیرد.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.