افزایش چشم‌گیر گردشگران خارجی اردکان

افزایش چشم‌گیر گردشگران خارجی اردکان

اردکان گسترده‌ای است در مرکز ایران با بادگیرهای استوار بازمانده از تاریخ که در قلب کویر هنوز پابرجاست. کوچه پس کوچه‌های شهر در قالب خانه‌ها و دربندها و کوچه‌های مسقف (ساباط) و بازار چارسوق، یادآور میراث کهن این سرزمین است. شهرستان اردکان چندی است شاهد حضور چشم گیر گردشگران خارجی است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اردکان اظهار کرد: از مهرماه سال ٩۶ تاکنون با برنامه‌ریزی و پیگیری‌های انجام شده از طریق این اداره، شهرستان اردکان میزبان بیش از ۱۲۰۰ گردشگر از ٢٣ کشور دنیا بوده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، «حمید مشتاقیان» افزود: گردشگرانی از کشورهای فرانسه، ایتالیا، آلمان، نروژ، انگلیس، هلند، پرتغال، مکزیک، لهستان، برزیل، لیتوانی و سنگال در مدت شش ماه گذشته، اردکان را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کرده‌اند.

مشتاقیان خاطرنشان کرد: شهرستان اردکان همچنین میزبان سفرای کشورهای انگلیس و سنگال و دو سر کنسول کشورهای مکزیک و اسپانیا نیز بوده است.

تورهای خارجی از بافت‌های تاریخی شهرستان، خانه موزه آیت‌الله‌ خاتمی، دربندهای تاریخی، عصاری‌های سنتی، گنجینه قنات اردکان(قنات بهاءالدین، آسیاب و قنات ترک آباد) و مجموعه آب انبارهای احمدآباد بازدید می‌کنند.

 

منبع: ایسنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند