موضوعات داغ:

امسال جمعیت مستمری‌بگیران بهزیستی ۸۳ درصد اضافه شد

امسال جمعیت مستمری‌بگیران بهزیستی ۸۳ درصد اضافه شد

طی ۹ ماهه امسال تعداد ۴۷۹ هزار خانوار به آمار مستمری‌بگیران اضافه شده است که این رقم رشد ۸۳ درصدی را نسبت به ابتدای سال ۹۷ نشان می‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، حسین نحوی‌نژاد، معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: با هدف تأمین مسکن برای معلولان و مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور در طول سال‌های اخیر و با در نظر گرفتن الگوی مسکن حمایتی نسبت به تأمین و واگذاری مسکن با مشارکت خیران، گروه‌های هدف و تأمین منابع مورد نیاز اقدام شده است.

وی ادامه داد: در همین زمینه تا پایان سال گذشته ۹۵ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی به گروه‌های هدف واگذار و ۵۲ هزار و  ۹۹۵ واحد در دست ساخت بوده است.

معاون توانبخشی بهزیستی کشور گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال حدود ۱۰ هزار واحد مسکونی تحویل مددجویان تحت پوشش بهزیستی شود.

نحوی‌نژاد در زمینه تأمین مسکن برای خانوارهای دو معلول به بالا هم گفت: برای ۱۱ هزار و ۳۰۰ واجد شرایط با همکاری بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و خیران مسکن‌ساز ۴۵۰۰ واحد تاکنون تحویل داده شده است.

وی تصریح کرد: تحویل ۴۵۰ هزار واحد مسکونی برای خانواده‌های تک‌معلول و زنان سرپرست خانوار هم در برنامه وجود دارد.

معاون توانبخشی بهزیستی کشور گفت: پرداخت مستمری به زنان سرپرست خانوار، معلولان و اقشار آسیب‌دیده و در معرض آسیب می‌تواند نقش مؤثری در پیشگیری از آسیب‌های جسمی، روحی و روانی و اجتماعی ایفا کند چراکه این کمک‌ها به عنوان مقدمه توانمندسازی محسوب می‌‌شود.

وی افزود: با توجه به تعداد خانواده‌های نیازمند حمایت در طول سال‌های اخیر تلاش مضاعف برای پوشش خانواده‌های بیشتر و نزدیک کردن به اهداف قانون‌گذاری به لحاظ تأمین مستمری با میزان ۲۰ درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار (ماده ۹۴) قانون برنامه ششم صورت گرفته است و اکنون به یک میلیون و ۴۶ هزار و ۲۰۸ خانوار مستمری ماهانه پرداخت می‌شود.

نحوی نژاد گفت: طی ۹ ماهه سال جاری تعداد ۴۷۹ هزار خانوار به آمار مستمری‌بگیران اضافه شده که این رقم رشد ۸۳ درصدی را نسبت به ابتدای سال ۹۷ نشان می‌دهد.

منبع: روزنامه اطلاعات

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند