اقتصاد آلمان با رکود عمیق روبرو می‌شود

اقتصاد آلمان با رکود عمیق روبرو می‌شود

انتشار داده‌های سه ماه نشان داد که اقتصاد آلمان در ۳ ماهه دوم امسال ۰.۱ درصد به رکود رفته است. به نظر می‌رسد مهمترین عوامل این اتفاق، نامشخص بودن برنامه برگزیت انگلستان و تداوم جنگ تجاری باشد.

طبق گزارش جدید بانک مرکزی آلمان، اقتصاد این کشور با رکودی عمیق روبرو خواهد شد. این در حالی است که به نظر می‌رسد نشانه‌های افت صادرات تابستانی این کشور، در پاییز هم دیده خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از اسپوتنیک؛ انتشار داده‌های سه ماه نشان داد که اقتصاد آلمان در ۳ ماهه دوم امسال ۰.۱ درصد به رکود رفته است. به نظر می‌رسد مهمترین عوامل این اتفاق، نامشخص بودن برنامه برگزیت انگلستان و تداوم جنگ تجاری آمریکا و چین باشد.

بانک مرکزی آلمان در این گزارش پیش‌بینی کرده است که این رکود اقتصادی ۰.۱ درصدی در ۳ ماهه سوم امسال هم تکرار خواهد شد.

بانک در گزارش خود نوشت: عملکرد کلی اقتصاد دوباره اندکی افت خواهد کرد. در این زمیه افت مداوم بخش صنعت، نقشی محوری دارد. تحولات آینده به این بستگی خواهد داشت که فضای مبهم و آشفته اقتصادی تا چه موقع ادامه خواهد داشت و در صورت حل‌وفصل شدن نهایی، به چه مسیری خواهد رفت.

در ادامه گزارش بانک، آشفتگی‌های برگزیت و تداوم جنگ تجاری آمریکا و چین، مقصر ماهش تقاضا برای خودروها و تجهیزات آلمانی اعلام شده است.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند