امارات با سرمایه‌گذاری ۵ میلیون درهمی اقامت ۵ ساله می‌دهد

امارات با سرمایه‌گذاری ۵ میلیون درهمی اقامت ۵ ساله می‌دهد

دولت امارات قانونی را تحت «نظام ویزا جدید» تصویب کرد که با سرمایه‌گذاری ۵ میلیون درهمی، اقامت ۵ ساله به سرمایه‌گذاران اعطا می‌شود.

دولت امارات متحده عربی نظام ویزا جدیدی را تصویب کرد که به سرمایه‎گذاران، کارآفرینان و دیگر صاحبان مشاغل اجازه زندگی و کار کردن را برای یک دوره بلند مدت در امارات متحده عربی فراهم می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر همین اساس، کابینه امارات این نظام جدید را تصویب کرد که درب این کشور را رو به دانشجویان و متخصصین کارآمد در رشته‌های مختلف باز می‌کند.

این تصمیم به دنبال سیاست‌گذاری قبلی دولت امارات در راستای اعطای ویزاهای اقامت به مدت ۱۰ سال برای اشخاص خاص است. همچنین این ویزا جدید به اشخاص اجازه می‌دهد تا همسر و فرزندان خود را حمایت مالی کنند.

تحت نظام ویزا جدید، سرمایه‌گذاران که املاکی را به ارزش ۵ میلیون درهم معادل ۱.۳۶ میلیون دلار یا بیشتر از آن را خریداری می‌کنند، اقامت ۵ ساله به آنها اعطا خواهد شد؛ ضمن اینکه سرمایه‌گذاران خاصی که مبالغ بیشتری را به اقتصاد امارات تزریق کنند، اقامت ۱۰ ساله با قابلیت تمدید به آنها اعطا می‌شود.

البته سرمایه‌گذاری اشخاص خارجی باید حداقل ۳ سال در امارات بماند و سرمایه‌گذاری باید بطور کامل نقد باشد؛ نه اینکه سرمایه‌گذاری آنها بواسط خرید وام انجام گیرد.

بر پایه این گزارش، آن دسته از کارآفرینانی هم که دارای پروژه‌ای به ارزش ۵۰۰ هزار درهم باشد، می‌توانند برای گرفتن ویزای ۵ ساله کاندید شوند.

 

منبع:عرب نیوز

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند