کد خبر: 205012

امارات و هند سوآپ ارزی می‌کنند

سفیر هند در امارات گفت: قرار است هند و امارات در تجارت‌های ۲ جانبه خود به جای دلار و سایر ارزهای خارجی از پول‌های محلی یکدیگر استفاده کنند.

سرویس اقتصاد جهان -

در یک توافق تاریخی میان امارات متحده عربی و هند، دو کشور برای استفاده از پول‌های محلی خود بطور مستقیم در تبادلات تجاری میان یکدیگر به جای دلار و سایر ارزهای خارجی موافقت کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، انجام این توافقنامه به معنی صرفه‌جویی بزرگ برای طرف‌های تجاری به دنبال افزایش حجم تجاری ۲ کشور تلقی می‌شود.

در همین حال «ناودیپ سوری» سفیر هند در امارات گفت: این توافقنامه در راستای سفر ۲ روزه اخیر «نارندار مودی» نخست وزیر هند به ابوظبی و دوبی انجام گرفته است.

سفیر هند تصریح کرد که ۲ توافقنامه دیگر هم بین دو کشور نهایی شده است که یکی از آنها در مورد توافق سوآپ ارزی میان بانک‌های مرکزی هند و امارات است و دیگری هم تکمیل شده و آماده تبادل نظر از طریق نامه‌نگاری است.

«ناودیپ سوری» تصریح کرد: سوآپ ارزی، تجارت میان ۲ کشور را رقابتی‌تر می‌کند و تاثیر مثبتی هم بر روی تجارت هند و امارات می‌گذارد.

همچنین سفیر هند گفت: توافق دیگری که میان دو کشور نهایی شده، موضوع همکاری نزدیک هند و امارات برای مبارزه با پولشویی است.

بر همین اساس، حجم تجاری میان هند و امارات در سال ۱۹۸۲ میلادی ۱۸۲ میلیون دلار ثبت شده که این رقم در سفر اخیر مودی به امارات ۵۳ میلیارد دلار در سال عنوان شده است.

بنابراین قرار داد سوآپ ارزی میان ۲ کشور در تجارت دو جانبه کاملا منطقی است.

 

منبع: ترید عربیا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.