امدادرسانی ستاد اجرایی به سیل‌زدگان خوزستان

امدادرسانی ستاد اجرایی به سیل‌زدگان خوزستان

در پی وقوع سیلاب و آبگرفتگی وسیع در مناطق و روستاهای خوزستان، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اعلام کرد: با مشارکت سایر گروه‌های امدادی با تمام قوا در خدمت مردم سیل‌زده استان خواهند بود.

در پی وقوع سیلاب و آبگرفتگی وسیع در مناطق و روستاهای اهواز، شوش، دشت آزادگان، هویزه، دزفول و شوشتر ؛ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اعلام کرد: با مشارکت سایر گروه‌های امدادی با تمام قوا در خدمت مردم سیل‌زده استان خواهند بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، در همین راستا دکتر سید امیرحسین مدنی، معاون ستاد اجرایی فرمان امام از بامداد امروز با حضور در مناطق سیل‌زده خوزستان با هماهنگی امام جمعه و فرمانداری‌های هویزه و شوش و دزفول و گروه‌های جهادی همکار در خوزستان پس از بررسی و تجمیع نیازمندی‌های مردم سیل زده استان خوزستان از قبیل: ۲۰۰۰ کیسه آرد، ۵۰۰۰۰ عدد آب معدنی، ۱۰ هزار قرص نان، ۱۰۰۰ پتو، ۵۰۰۰ عدد گونی، ۲۰۰۰۰ عدد کنسرو، اجاره‌ ۵ دستگاه کمپرسی، اجاره‌ یک‌دستگاه بیل مکانیکی دم بلند، اجاره‌ی یک‌دستگاه بیل مکانیکی معمولی و اجاره‌ یک‌دستگاه لودر دستور تامین این نیازمندی‌ها را صادر کرد.

همچنین از روز دوشنبه گروه‌های زیرمجموعه‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام توسط ۱۰ دستگاه کمپرسی استیجاری به طور مستمر سنگ لاشه را به بند شکسته شده رسانده‌اند و انجام این عملیات هنوز ادامه دارد و همچنین پیمانکاران با ۱۵ کمپرسی، ۶ بیل مکانیکی، ۲ لودر و ۲ کفی به صورت شبانه روزی مشغول خدمت رسانی به سیل زدگان خوزستان بوده‌اند.

علاوه بر این خدمات با همیاری جهادی قرارگاه خاتم و سایر نیروهای امدادی در منطقه، روزانه تعداد ۱۰۰۰ وعده غذای گرم در منطقه توسط گروه‌های جهادی توزیع شده است که این تعداد از فردا به ۲۰۰۰ وعده غذای گرم افزایش پیدا خواهد کرد.

امروز هم کیلینیک سیار احسان و پزشکان جهادی به منطقه سیل‌زده خوزستان و شهر رفیع اعزام و از امشب به بیماران خدمت‌رسانی می‌کند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند