موضوعات داغ:

امضای تفاهم‌نامه مشترک بین ایکاروس و گروه توسعه صنایع و معادن شهر

امضای تفاهم‌نامه مشترک بین ایکاروس و گروه توسعه صنایع و معادن شهر

با حضور وزرای اقتصاد ایران، مجارستان، مدیرعامل بانک شهر و تعدادی از مسئولان عالی‌رتبه اقتصادی دو کشور و با حمایت گروه توسعه صنایع و معادن شهر، تفاهم‌نامه ساخت اتوبوس ایکاروس در ایران امضا شد.

طی این تفاهم‌نامه که در ساختمان اصلی وزارت اقتصاد و دارایی به امضاء رسید؛ با حمایت‌های بانک شهر ظرف مدت ۲ سال تعداد یک‌هزار دستگاه اتوبوس درون‌شهری با در نظر گرفتن مقوله انتقال دانش فنی و تکنولوژی در کشورمان تولید خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، میهایلی وارگا، وزیر اقتصاد مجارستان در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه با تاکید بر اینکه کشورش خواستار گسترش همکاری‌ها با جمهوری اسلامی ایران است، گفت: خوشبختانه نخستین نتیجه مذاکرات امضای تفاهم‌نامه برای تولید مشترک اتوبوس در ایران بود.

وارگا با بیان اینکه تلاش می‌کنیم بیش از پیش از ظرفیت‌های اقتصادی ایران استفاده کنیم، ادامه داد: از همه امکانات و ابزارهای در اختیار، جهت تسهیل عملیات اجرایی این تفاهم‌نامه استفاده خواهیم کرد.

مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد کشورمان نیز در ادامه، با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران و مجارستان سابقه همکاری طولانی مدتی در حوزه‌های مختلف دارند، گفت: دیدار بسیار مهمی با هیات مجارستانی داشتیم که بنا بر توافق‌های شکل‌گرفته، تصمیم بر انتقال تکنولوژی و همکاری در حوزه تولید اتوبوس با مشارکت شرکت ایکاروس از جمهوری مجارستان و گروه توسعه صنایع شهر (هولدینگ وابسته به بانک شهر) از ایران شد.

لازم به ذکر است، بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که امروز با اختصاص خط اعتباری ویژه ۱۶۲ میلیون دلاری اگزیم بانک مجارستان به امضای گابور سیلش، مدیرعامل شرکت اتوبوس‌سازی ایکاروس و محسن احمدی، مدیرعامل گروه توسعه صنایع و معادن شهر (هولدینگ وابسته به بانک شهر) رسید؛ مقرر شد ظرف مدت ۲ سال تعداد یک‌هزار دستگاه اتوبوس درون‌شهری با همکاری این شرکت و خودروسازان داخلی با در نظر گرفتن مقوله انتقال دانش فنی و تکنولوژی تولید شود.

 

منبع: مهر

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند