کد خبر: 193002

امکان همکاری زنان ایران و آلمان در عرصه بازرگانی

معاون زنان و امور خانواده رئیس‌جمهور در دیدار با رئیس انجمن دوستی آلمان و خاورمیانه به ظرفیت‌های حوزه زنان و خانواده در ایران و همچنین حضور موثر زنان ایرانی در عرصه‌های آموزشی و اجتماعی اشاره کرد.

سرویس جامعه -

ابتکار گفت: ایجاد فرصت مشارکت اقتصادی برای زنان تحصیلکرده از مهمترین محورهای اقدامات دولت دوازدهم در حوزه زنان و خانواده به حساب می‌آید.

به گزارش تجارت‌نیوز، معصومه ابتکار در ادامه بهره‌گیری از ظرفیت فناوری اطلاعات، ارتباطات و فناوری‌های نوین برای افزایش مشارکت اقتصادی زنان، تسهیل فضای کسب‌وکارهای الکترونیکی را از دیگر اقدامات و محورهای مهم معاونت و دولت دوازدهم دانست.

وی به بحران فراگیر تغییر اقلیم و برنامه‌های معاونت در زمینه ارتقای آگاهی و توان‌افزایی زنان در مقابله با تغییر اقلیم اشاره کرد و افزود: ارتقای تحصیلات زنان در مناطق روستایی را پتانسیل مناسبی برای عاملیت دادن به زنان برای ایجاد پایداری در این مناطق می‌دانیم و تاکنون نیز برنامه‌ریزی‌های مدونی جهت تحقق آن‌ها صورت گرفته است.

در ادامه هلن رنگ با ابراز خرسندی از این ملاقات به سوابق همکاری کشور ایران و آلمان در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: از اینکه حوزه زنان هم می‌تواند به عنوان محوری مهم در همکاری میان ایران و آلمان دیده شود، خوشحال هستم.

وی به فرصت‌های همکاری، تجربه آلمان در زمینه فناوری اطلاعات، ارتباطات و برگزاری استارت‌ آپ‌های موفق اشاره کرد و افزود: این حوزه‌ها پتانسیل‌های زیادی برای ارتقای جایگاه زنان در عرصه تجارت و بازرگانی دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری، در ادامه این دیدار و گفت‌وگو دکتر معصومه ابتکار و هلن رنگ در زمینه فرصت‌های همکاری در حوزه زنان و خانواده به تبادل نظر و بحث پرداختند.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.