اکرمی:

انتخابات و اعتراضات دی‌ماه از مهمترین اتفاقات سیاسی سال 96 بود

انتخابات و اعتراضات دی‌ماه از مهمترین اتفاقات سیاسی سال 96 بود

یک عضو جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه انتخابات و اعتراضات دی‌ماه از جمله مهمترین اتفاقات سیاسی سال 96 بود، گفت: اعتراضات دی‌ماه هشدار و بیدارباشی به مسئولان کشور برای حل مشکلات اقتصادی مردم بود.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدرضا اکرمی، با اشاره به اینکه انتخابات اردیبهشت ریاست‌جمهوری و شوراها هم از نظر برگزاری انتخابات، هم از نظر بحث‌های مناظرات و هم از نظر شرکت بالای 40 میلیونی مردم، مهمترین اتفاق سال محسوب می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی همچنین با اشاره به اعتراضات دی‌ماه خاطر نشان کرد: این اعتراضات که در شهرهای زیادی برگزار شد، بیانگر نوعی اعتراض به مسائل اقتصادی از جمله بیکاری بود.

اکرمی گفت: مطالبات مردم در این اعتراضات اقتصادی بود و نوعی هشدار و بیدارباش به همه مسئولان و مقامات کشور بود. مسئولان هم که اصل اعتراض مردم را به رسمیت شناختند، باید برای برآورده کردن مطالبات مردم اقدام کنند. من به نوعی استیضاح سه وزیر دولت را به اعتراضات دی‌ماه ربط می‌دهم.

اکرمی شکست داعش و پایان کار دولت امارات اسلامی داعش را یکی از اتفاقات مهم منطقه‌ای دانست و تصریح کرد: سوریه، عراق، حزب‌الله به تاثیرگذاری نقش ایران در شکست داعش اعتراف کرده‌اند و دنیا قبول دارد که اقدام مستشاری ایران در شکست داعش بسیار کارساز بود.

این عضو جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه انقلاب اسلامی در طول 40 سال اخیر با خود خاطرات، خطرات و درس‌های عبرت‌انگیزی داشته است، گفت: انقلاب اسلامی توانسته است بر توطئه‌ها و تحریم‌ها پیروز شده و سال به سال مقتدرتر و محکم‌تر حرکت کند.

وی ادامه داد: البته همچنان مسئله بیکاری یک مسئله جدی است که باید حتما مورد توجه مسئولان باشد. بخش خصوصی هم باید به میدان بیاید و سرمایه‌های موجود خود را در شهرک‌های صنعتی، خدمات، گردشگری و حمل و نقل به کار گیرد تا به تدریج واردات کاهش و صادرات افزایش یابد و با بهبود شاخص‌های اقتصادی، برخی بداخلاقی‌ها نیز از بین برود.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند