انعقاد تفاهم‌نامه‌های بین‌المللی برای مقابله با آلودگی دریا

انعقاد تفاهم‌نامه‌های بین‌المللی برای مقابله با آلودگی دریا

مدیرکل حفاظت و ایمنی دریانوردی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به تقویت ناوگان هلی‌کوپتری امداد و نجات دریایی در سال۹۷ از انعقاد تفاهم‌نامه‌های بین‌المللی مقابله با آلودگی دریایی خبر داد.

علیرضا خجسته، درباره اولویت‌های سال جدید این سازمان در حوزه بنادر و دریانوردی گفت: رویکرد کلی ما برای سال ۹۷، عبور از روش‌های سنتی و به کارگیری شیوه‌های مدرن و مکانیزه است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: انتقال تصاویر عملیات جستجو و نجات به صورت آنلاین، نصب دوربین‌های دید در شب و پایش‌گرهای هوشمند برای جلوگیری از مفقود شدن دریانوردان، مانیتور و پایش مستقیم عملیات جستجو و نجات و امکان مدیریت آن از مرکز و تهیه دو شناور بزرگ جستجو و نجات از جمله اقدامات پیش‌بینی شده است.

مدیرکل حفاظت و ایمنی دریانوردی سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد: همچنین برای سال ۹۷، در نظر داریم ۳ فروند هلی‌کوپتر برای ایجاد ناوگان هوایی امداد و نجات در دریا تهیه کنیم. این امر برای سازمان بنادر و دریانوردی اتفاق بسیار بزرگ و مهمی است.

وی افزود: تهیه نقشه‌های دریانوردی، همان‌طور که در سال ۹۶ انجام شد، پیگیری خواهد شد.تمرکز بر لای‌روبی‌های انباشته از سال‌های گذشته در بنادر جنوبی نیز از اقدامات ضروری است که در سال ۹۷ در برنامه‌های سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد تا ظرفیت واقعی این بنادر به ظرفیت اسمی آن‌ها در زمان تاسیس برسد.

وی درباره آلودگی‌هایی دریایی و عملیات جستجو نیز تاکید کرد: در دریای خزر به دنبال انعقاد تفاهم‌نامه‌های بین‌المللی در حوزه‌های جستجو، امداد و نجات هستیم و همچنین مقابله با آلودگی‌های دریایی در قالب تفاهم‌نامه‌های بین‌المللی در سال جاری، دنبال می‌شود.

 

منبع: سازمان بنادر و دریانوردی

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند