سفیر انگلیس در ایران:

انگلیس حامی شرکت‌های مایل به سرمایه‌گذاری در ایران است

انگلیس حامی شرکت‌های مایل به سرمایه‌گذاری در ایران است

سفیر انگلیس در ایران گفت: انگلیس حامی شرکت‌های مایل به سرمایه‌گذاری در ایران است و از توسعه تجارت با ایران حمایت می‌کند.

راب مک‌ایر سفیر انگلیس در ایران در مراسم امضای موافقت‌نامه اصولی (HOA) توسعه میدان کرنج اظهار داشت: این قرارداد جلوه‌ای از تعهد تجاری انگلیس برای حضور در ایران است و لندن از آن حمایت می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، مک‌ایر با بیان اینکه «دولت انگلیس بر حمایت از تجارت با ایران تاکید دارد»، گفت: در دیدار اخیر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران با طرف‌های اروپایی برجام، اروپایی ها به تضمین منافع ایران در توافق‌نامه هسته‌ای تاکید کردند.

وی افزود: انگلیس حامی شرکت‌های مایل به سرمایه‌گذاری در ایران است و از توسعه تجارت با ایران حمایت می‌کند.

سفیر انگلیس در ایران با بیان اینکه «انگلیس بر اجرای برجام متعهد است»، گفت: مدیرعامل کنسرسیوم پرگس به‌طور ویژه برای امضای این موافقت‌نامه توسعه میدان نفتی کرنج به تهران سفر کرد، این از اهمیت توسعه تجارت برای این کنسرسیوم حکایت دارد.

وی ادامه داد: سایر کشورها نیز بر این توافق هسته‌ای پایبند خواهند بود و به تبادلات تجاری با ایران ادامه می‌دهیم.

مک ایر با بیان اینکه «سرمایه‌گذاری از طرف شرکت‌های خصوصی انجام می‌شود و ارتباطی به دولت ندارد»، گفت: شرکت‌های تجاری بر اساس شرایطی که دارند تصمیم می‌گیرند و ما از شرکت‌هایی که تمایل به کار در ایران دارند حمایت می‌کنیم.

 

منبع:تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند